Po Sloveniji bo odmeval Oto Pestner

Foto: Žurnal24 Oto Pestner, bolj znan kot član vokalne skupine New Swing Quartet, letos praznuj
Legenda slovenske zabavne glasbe Oto Pestner letos praznuje 40-letnico umetniškega delovanja, jubilej pa bo obeležil s turnejo po Sloveniji.
Oglej si celoten članek
 

New Swing Quartet

Oto Pestner je bil od leta 1970 do leta 2008 član in umetniški vodja znanega New Swing Quarteta, s katerim je posnel 40 zgoščenk z gospeli in spirituali. Kvartet je z letošnjim letom sklenil svojo glasbeno pot, Pestner pa se je povsem posvetil solističnemu udejstvovanju.


Turneja se bo začela 22. junija v Piranu. Svoje največje uspešnice in nove skladbe bo zapel ob spremljavi orkestra Academia Sancti Petri in pod taktirko Marka Hribernika.

Turneja v dveh delih

Turneja bo obsegala dva dela. V prvem bo nastopil 22. junija na Tartinijevem trgu v Piranu, 27. junija v Festivalni dvorani na Bledu in 1. julija v Celjskem domu, drugi del turneje pa bo sledil jeseni.

Oto Pestner (1956) je prve posnetke naredil pri dvanajstih letih v studiu Radia Celje, leta 1971 pa je, star petnajst let, zmagal na Slovenski popevki s pesmijo Trideset let. Od takrat dalje je redno sodeloval in pobiral nagrade na vseh pomembnejših festivalih. Glasbo zanj so pisali številni mojstri slovenske zabavne glasbe, med drugim Jože Privšek, Bojan Adamič in Jure Robežnik.
Obišči žurnal24.si

Komentarjev 1

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.