Vino, ki ima toliko kalorij kot jabolko

Foto: Žurnal24
Nizkokalorično vino z enakim številom kalorij, kot jih ima jabolko, naj bi predstavljalo nov, bolj zdrav način pitja alkohola.
Oglej si celoten članek

Nova ''slimlinija'' vina, podpisana s Sobresaliente, je špansko vino. V enem kozarcu je okoli 40 odstotkov kalorij manj, kot jih je v kozarcu (navadnega) vina.

Kozarec omenjenega vina naj bi bila idealna alkoholna osvežitev za tiste, ki so na dieti (v tem letnem času jih ni malo), saj vsebuje enako količino kalorij kot sočno jabolko. Naj še dodamo, da je za steklenico omenjenega vina treba odšteti okoli 22 evrov.

Če niste vedeli ...
Vino je sicer bogato z vitamini iz skupine B, predvsem pa za vitaminom B2. Ima zelo visoko hranljivost, saj liter vina vsebuje od 600 do 700 kalorij, sladka vina pa vsebujejo kar 1400 kalorij. Torej kozarec vina vsebuje okoli 90 kalorij – to je toliko, kolikor jih zaužijete z enim sendvičem. Priporočljivo je popiti kozarec vina na dan, po kosilu ali po večerji. Vino se ne pije kot aperitiv, saj pitje vina na prazen želodec slabo vpliva na jetra.

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 1

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.