Na tej plaži v Istri bodo od julija patruljirali policisti in redarji

Foto: 24Express
Foto: 24Express
Znana hrvaška plaža za svingerje pod posebnim nadzorom.
Oglej si celoten članek

V nadaljevanju preberite:

  • Rovinj bo poleti okrepil nadzor na območju Punta Križa.
  • Oblasti želijo preprečiti spolne aktivnosti na prostem.
  • Občani opozarjajo tudi na težave s smetmi in neurejenostjo območja.

Mesto Rovinj bo s 1. julijem poostrilo nadzor na območju Punta Križa, ki je že vrsto let znano kot zbirališče svingerjev in naturistov. Pri nadzoru bodo sodelovali komunalni redarji in policija, cilj ukrepov pa je preprečiti javne spolne aktivnosti ter območje ponovno približati širši javnosti in družinam.

Podžupan Rovinja Dino Sošić je na seji mestnega sveta pojasnil, da ukrepi niso usmerjeni proti ljudem različnih spolnih usmeritev ali življenjskih slogov. "Nikomur ne želimo prepovedati obiska plaže. Želimo pa preprečiti javne in eksplicitne spolne aktivnosti na prostem," je poudaril.

Pritožbe občanov

Vprašanje je na seji odprla svetnica SDP Marija Blažina, ki je opozorila na številne pritožbe prebivalcev. Ti zahtevajo, da se območje ponovno uredi in omogoči varno uporabo tudi družinam z otroki. Poleg spolnih aktivnosti so občani opozorili tudi na okoljske težave, saj na divjih plažah, kjer ni infrastrukture, obiskovalci pogosto puščajo smeti, območje pa ostaja slabo vzdrževano.

Punta Križ je s to problematiko povezan že približno 15 let. Mesto je v preteklosti že poskušalo omejiti tovrstne dejavnosti. Organizirali so patrulje komunalnih redarjev, najeli zasebne varnostnike in postavili opozorilne table o prepovedanem vedenju.

Kljub temu je območje skozi leta ostalo priljubljeno med določenim delom turistov in je postalo nekakšna neuradna turistična posebnost Rovinja.

Napovedane table in skupni nadzor s policijo

Po besedah podžupana so strategije za letošnjo sezono že pripravljene. Na posameznih lokacijah bodo postavili opozorilne table, izvajali redne obhode ter okrepili sodelovanje s policijo. "Imamo voljo, sredstva in načrt. Plažo želimo spraviti v red," je dejal Sošić. Ob tem je ponovno poudaril, da mesto ne namerava nikomur prepovedati dostopa do plaže, ne glede na njegovo spolno usmerjenost ali osebne preference, temveč želi zagotoviti spoštovanje javnega reda in primernejšo uporabo prostora.

Tudi v Sloveniji je nedavno veliko prahu dvignil svingerski dogodek v Rimskih termah. Nekateri so na družbenih omrežjih delili svoje ogorčenje nad dogodkom. Ena od uporabnic je tako zapisala, da so bile Rimske terme zanjo dolga leta zatočišče miru in tišine, ob tem se pa sprašuje, ali je zaradi vprašanja res dovoljeno vse.

dezurni@styria-media.si

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 0

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.