"Čas je za odstop, ne pa za prijateljske večerje!"

Foto: Anže Petkovšek Minister za notranje zadeve Boštjan Poklukar
Foto: Anže Petkovšek Minister za notranje zadeve Boštjan Poklukar
Golob: "Interpelacija bo neslavno propadla kot vse doslej!"
Oglej si celoten članek

Vida Čadonič Špelič v imenu NSi in nepovezani poslanec Anže Logar v imenu Demokratov sta pojasnila podrobnosti interpelacije, ki so jo konec prejšnjega tedna vložili zoper notranjega ministra Boštjana Poklukarja. 

"Ministra Poklukarja smo letos že enkrat interpelirali, a se situacija od takrat ni poboljšala, ampak se le poslabšuje. Poklukar in predsednik vlade nadaljujeta depolitizacijo policije tako, da jo politizirata," je dejala Čadonič Špelič.

"Zdi se, kot da bi želeli zadevo pomesti pod preprogo"

Poklukarju očitajo tudi, da se ob aferi o izkoriščanju tujih delavcev s Filipinov ni ustrezno odzval. "V primeru Hvala sem pričakoval zelo odločen odziv uradnih struktur ministrstva in ostalih ministrstev, ki so večkrat opozarjali na pravice delavcev in tujih delavcev. Vendar odziv ni bil tak. Zdi se, kot da bi želeli zadevo pomesti pod preprogo," pravi nepovezani poslanec Anže Logar. Trgovine z ljudmi osumljen Aleš Hvala, kobariški hotelir in brata vodje Poklukarjevega kabineta Nataše Hvala Ivančič. 

Foto: Anže Petkovšek Demokrati, Anže Logar

"Čas je za odstop, ne pa za prijateljske večerje"

Hvala je zaradi tega v policijski preiskavi, poslanka NSi pa opozarja, da se ne ve, kdo pije, kdo plača oziroma kdo vodi preiskavo. "To, da je minister odredil notranjo revizijo dejanj v primeru Hvala, ob tem pa je zaobšel lastni kabinet, kjer dela sestra glavnega osumljenca in kjer je delal tudi bivši direktor policije, kaže na to, da je to storil, da nekoga ščiti. Stvari v preiskavi so se dogajale še pod bivšim direktorjem policije Senadom Jušićem," je povedala. Minister Poklukar in zdaj že nekdanji šef policije Senad Jušić sta se po poročanju TVS z delegacijo lani, sredi policijske preiskave Hvale, odpravila v njegovo gostišče. "Čas je za odstop, ne pa za prijateljske večerje," sporočajo Poklukarju iz NSi. 

Opozorila je tudi na slabo reorganizacijo Centra za varovanje in zaščito (CVZ). Poklukar naj bi center reorganiziral, a kot meni poslanka NSi so se zgodile zgolj kadrovske čistke. "Ne glede na to, v kateri fazi je aktualni mandat vlade, je čas, da potegnemo ročno zavoro, da opravimo zelo poglobljeno razpravo v državnem zboru. Minister nam je dolžan dati odgovore in mislim, da se bo med razpravo pokazala njegova objektivna in subjektivna odgovornost," dodaja Logar.

Foto: Boštjan Tacol slovenija 19.01.2011, Vida Cadonic Spelic, novinarska konferenca ministrstva za

Poklukar: Očitno jih moti naše dobro delo

Notranji minister Boštjan Poklukar je očitke iz interpelacije zavrnil in dodal, da predlagatelje očitno zelo moti dobro delo ministrstva za notranje zadeve in policije. 

xxx

Po besedah vodje poslanske skupine Svoboda Nataše Avšič Bogovič se v največji koalicijski stranki z vsebino interpelacije še niso seznanili, saj ta uradno v državni zbor še ni bila vložena. Z ministrom pa se nameravajo v kratkem pogovoriti. "On je tisti, ki zadeve najbolj pozna. V opoziciji so se odločili za interpelacijo, ki je sicer demokratično orodje, dejstvo pa je, da je teh interpelacij veliko, v prihodnjih mesecih jih bo vedno več, ker se bližajo volitve. V petek smo se seznanili z njihovimi motivi, verjamem pa, da bo minister znal odgovoriti na očitke," je dejala.

Premier Robert Golob pa je v oddaji Politično na Televiziji Slovenija na tretjo obletnico imenovanja vlade sinoči izrazil prepričanje, da bo tudi zadnja interpelacija ministra za notranje zadeve Boštjana Poklukarja neslavno propadla, kot so vse doslej.

dezurni@styria-media.si

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 6

  • 14:43 18. Junij 2025.

    🍓 Vroča dekleta čakajo na vas na 👉 𝗦𝗲𝘅𝘁𝗼.𝗹𝗶𝗳𝗲

  • 12:42 3. Junij 2025.

    Ne bom odstopil x 100 povedal in da dela dobro. Bu... o, odgovarjaš ljudstvu, ne golobu, samo ti o tem …

  • 17:33 2. Junij 2025.

    Čas je, da obišče....Dob...in si zamisli nad svojo skorumpiranostjo!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.