Delavci preprečili rubež upnikov

Foto: Ivo Pregelj Primorje Foto: Ivo Pregelj Primorje Foto: Ivo Pregelj Primorje Foto: Ivo Pregelj Primorje Foto: Ivo Pregelj Primorje Foto: Ivo Pregelj Primorje Foto: Ivo Pregelj Primorje Foto: Ivo Pregelj Primorje Foto: Ivo Pregelj Primorje Foto: Ivo Pregelj Primorje Foto: Ivo Pregelj Primorje Foto: Ivo Pregelj Primorje Foto: Ivo Pregelj Primorje
Delavci v Primorju so se uprli rubežu in do prihoda sodnega izvršitelja preprečili odvoz. Predsednik državnega zbora meni, da je zatajila NLB.
Oglej si celoten članek

Delavci Primorja so se že zjutraj zbrali pred stavbami Primorja in z zaporo nekaterim upnikom preprečili odvoz strojev in vozil. Razmere so umirili šele predstavniki koordinacije sindikatov v Primorju, ki so od rubežnikov zahtevali dokumente.

Pozneje je v Primorje prišel tudi sodni izvršitelj, ki je tistim rubežnikom, ki so imeli vso potrebno dokumentacijo, dovolil odvoz zarubljenih strojev. Gre za več novih delovnih strojev in tovornjakov, pa tudi še zadnje osebno vozilo, ki ga je v zadnjih mesecih uporabljala uprava Primorja.

Za stečaj ne bo ostalo skoraj nič

Vodja koordinacije sindikatov v Primorju Damjan Volf ob tem poudarja, da mora sodišče čim prej odločiti o stečaju, v nasprotnem primeru bo za stečajno maso ostalo le malo lastnine, ki bi jo lahko prodali. "Le stečajni upravitelj lahko ustavi ta rubež, ki smo mu priča v zadnjih mesecih," poudarja Volf.

Delavci upajo na stečaj

Stavka v Primorju se sicer kljub vloženemu predlogu za stečaj nadaljuje. Delavci, ki niso dobili aprilske plače, tako kot Volf, upajo na čimprejšnjo odločitev sodišča, saj bodo šele, ko bodo vpisani v evidenco brezposelnih, lahko prejeli nekaj sredstev, ki jim bodo omogočila preživetje.

Ob stečaju Primorja ter hčerinskih podjetij Primorje Avtoservis in Primorje Inštalacije bo ob delo približno 750 ljudi.

V Primorju zatajila NLB

V primeru Primorja je po mnenju predsednika DL Gregorja Viranta spet zatajila Nova Ljubljanska banka. Najprimernejša rešitev bi bila, da se terjatve banke konvertirajo v lastniške deleže in "tako iztisne obstoječe lastnike", je vložitev zahteve za stečaj ajdovskega gradbinca komentiral Virant.

Na ta način bi po Virantovem mnenju podjetje ohranili pri življenju. Lahko bi ga sanirali, kasneje pa bi ga banka lahko pod ugodnimi pogoji prodala. "Tako bi obdržali podjetje, delovna mesta in s tem močnega gradbinca v Sloveniji," je še ocenil predsednik Državljanske liste.

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 5

  • 17:13 6. Junij 2012.

    Z sodno vejo oblasti nima Janša popolnoma nič. Tam notri je leglo njegovih sovražnikov (večina je neslovencev).

  • 14:58 6. Junij 2012.

    Vlada, inšpekcije, sodstvo = gnoj od gnoja ! Tudi moja firma je šla v stečaj, pa ne zaradi mojih mahinacij, …

  • 14:53 6. Junij 2012.

    ....ne samo v tem primeru...zato je gologlavček postavu svoje...ampak slovenski narod, je še zmeraj beebeebee

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.