Dobra novica za upokojence, znesek bodo na račun prejeli že jutri

Foto: Saša Despot
Foto: Saša Despot
Prejeli bodo 150 evrov.
Oglej si celoten članek

Zimski dodatek za upokojence znaša 150 evrov in je enak za vse, izplačan pa bo jutri, 17. decembra. "Izplačilo se bo izvedlo na podlagi Zakona o izplačilu zimskega regresa ter prenovi ugotavljanja davčne osnove z upoštevanjem normiranih odhodkov (Uradni list RS, št. 91/25 – v nadaljevanju ZPZR), ki je v veljavi od 20. novembra 2025," so nam pred časom sporočili iz Zavoda za pokojninsko in invalidsko zavarovanje (Zpiz). 

Upravičenci do zimskega dodatka so vsi uživalci pokojnin in nadomestil iz invalidskega zavarovanja, ki so upravičeni do letnega dodatka za leto 2025. Vsem uživalcem, katerim je bil letni dodatek za leto 2025 že izplačan, bo zimski dodatek izplačan 17. decembra letos. Za vse tiste upravičence, katerim bo naknadno priznana pravica do izplačila letnega dodatka za leto 2025, pa bo zimski dodatek za leto 2025 izplačan ob izplačilu rednih prejemkov za maj 2026.

Poleg tega bodo nekateri upokojenci (tisti, ki so se upokojili letos) prejeli dvojno božičnico. Več o tem na tej povezavi.

dezurni@styria-media.si

Slovenija Zapleti z obvezno božičnico, bo sploh izplačana?

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 11

  • 20:19 16. December 2025.

    Bombastično novica .Ko pa so v JS dobili božičnico, povišanje plač in obilno plačo pa ni nobene novice. Golob odleti

  • 19:48 16. December 2025.

    NE enkrat letno.. - vsak mesec, vsem enak, taki dodatek.. !!

  • 19:27 16. December 2025.

    Skrajni cinizem ! Ob teh cenah in pokojninah je to žalitev za upokojence !

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.