Duhovnika iščejo s tiralico

Foto: GPU
Foto: GPU
Budistični lama Ronan Chatellier je od tega tedna na seznamu iskanih oseb slovenske policije.
Oglej si celoten članek

Čeprav je ljubljanska okrožna sodnica Vesna Rom že marca izdala evropski priporni nalog za Francoza Ronana Chatellierja, kot je pravo ime budističnega lame Šenpena Rinpočeja, obtoženega spolnega napada na tri osebe, mlajše od 15 let, kršitve njihove spolne nedotakljivosti z zlorabo položaja ter prikazovanja, izdelave, posesti in posredovanja pornografskega gradiva, je odpadla tudi za danes razpisana obravnava. Ker evropski priporni nalog ni bil realiziran, se zastavlja vprašanje, ali Chatellier sploh še biva na svojem naslovu v bližini francosko-španske meje, ali pa je že kje drugje, denimo na drugi strani Pirenejev.

V torek se je 56-letni duhovnik znašel tudi na seznamu iskanih oseb slovenske policije. Na zatožno klop ljubljanskega sodišča ga bodo torej skušali posaditi zgrda, saj se na prijazna vabila ni odzval. Praviloma se je izmikal z zdravniškimi opravičili.

Boli ga hrbet

Z izvidi psihoterapevta in dveh specialistov splošne medicine je dokazoval, da vsaj še kakšno leto ne bo sposoben za tako dolgo potovanje in sodelovanje na sojenju, ki bi zanj predstavljalo preveč stresno situacijo. In, kot je sklepati iz opravičila za zadnjo obravnavo v drugi polovici aprila, se mu zdravje le še slabša, kažejo se zametki Alzheimerjeve bolezni, operirati bi mu tudi morali hrbtenico.

Na laž ga je postavil izvedenec za medicino, ki so ga angažirali francoski pravosodni organi, dr. Jacques Manya. Ta je ugotovil, da ima pred seboj 175 centimetrov visokega in 75 kilogramov težkega moškega dobrega zdravja z "dolgimi lasmi in brado preroka", ki je nekoliko psihomotorično počasen in ga daje tesnoba pred prihodom na slovensko sodišče, zaradi česar ga je strah prihodnosti. Vendar pa "je sposoben potovanja z letalom, vlakom ali vozilom na razdalji 1500 kilometrov oziroma 14 ur". Torej ni ovir za njegov prihod v Ljubljano.

Na tukajšnjem sodišču ga že težko pričakujeta dve od njegovih žrtev, zdaj odrasla posvojenca Jimmy Lopez in Katja Pančur, ki sta o svojih bridkih izkušnjah že javno spregovorila. Upata, da bo pravica naposled le zmagala.

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 2

  • 17:07 18. Junij 2025.

    🍓 Vroča dekleta čakajo na vas na 👉 𝗦𝗲𝘅𝘁𝗼.𝗹𝗶𝗳𝗲

  • 14:52 9. Maj 2025.

    Buta buda.

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.