Elektronska pošta izumira?

Foto: Reuters
Foto: Reuters
Spletna družabna omrežja izpodrivajo elektronsko pošto. Predvsem mlajši uporabniki vse bolj posegajo po hitrih in kratkih sporočilih, elektronska pošta pa naj bi ostala predvsem domena starejše generacije.
Oglej si celoten članek

Po poročanju spletnega Independenta so pri družbi Atos ugotovili, da je uporabnih le deset odstotkov sporočil elektronske pošte, ki jih prejmejo njihovi zaposleni. Thierry Breton, vodilni v podjetju storitev informacijskih tehnologij, je zato prepričan, da bo moral razvoj v prihodnosti v drugo smer. Pri omenjenem podjetju nameravajo zato v nekaj mesecih povsem opustiti uporabo elektronske pošte in vseh 75 tisoč zaposlenih preusmeriti v neposredno komuniciranje preko spletnih družabnih omrežij, kakršni sta Facebook in Twitter. Med drugim naj bi to skrajšalo čas, ki ga zaposleni porabijo za pošiljanje in prebiranje sporočil, za 20 odstotkov.

Ne glede na to, kaj bodo storile velike družbe, pa se med mlajšimi generacijami spletna pošta vse manj uporablja, še naprej pa narašča priljubljenost spletnih družabnih omrežij. Elektronska pošta naj bi bila že v "srednjih letih", saj so jo razvili leta 1971, najstnikom pa so bližji načini neposrednega komuniciranja, tako imenovani IM (Instant Messaging), v veliki meri s pomočjo mobilnih naprav, ki olajšajo sporazumevanje v realnem času.

Foto: Reuters Generacije prihodnosti Smer razvoja je očitno zgodaj spoznalo vodstvo Facebooka. Mark Zuckerberg tako trdi, da srednješolci ne uporabljajo elektronske pošte, pač pa raje SMS. Pogosto neprebrana elektronska pošta nima pomena, zato je spletni velikan tudi vztrajal pri razvoju neposrednih oblik komunikacije, ki imajo pri mladini prihodnost.

Kljub vsemu pa 85 odstotkov zaposlenih prebira in pošilja elektronsko pošto, kar je po mnenju Tima Waltersa iz družbe Forrester Research dokaz, da ta oblika komunikacije še ni zrela za odpis. Po celem svetu se vsako leto pošlje več kot 107 milijard sporočil preko elektronske pošte, kar kljub porastu novejših načinov izmenjave sporočil ne kaže na izumiranje "starih" oblik.

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 0

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.