Evro znova rekordno

Foto: Žurnal24 Za en evro je tako treba odšteti 1,3237 dolarja.
Tečaj evra se je danes povzpel na novo rekordno vrednost. V dopoldanskem trgovanju je bilo treba za skupno evropsko valuto odšteti tudi do 1,4165 dolarja.
Oglej si celoten članek

S tem je bil za malenkost presežen dosedanji rekord, dosežen v sredo pri 1,4161 dolarja za en evro. Po mnenju borznih posrednikov ima evropska valuta še možnosti za rast. Tečaj dolarja po poročanju dpa bremeni predvsem možnost vnovičnega znižanja obrestnih mer v ZDA.

Tečaj dolarja je začel padati po tem, ko je ameriška centralna banka znižala obrestne mere za pol odstotne točke, kar je bilo več od pričakovanega. Slabi gospodarski kazalci, ki si sledijo odtlej, povečujejo možnosti nadaljnjega zniževanja obrestnih mer.

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 1

  • 05:17 21. Junij 2025.

    🍓 Vroča dekleta čakajo na vas na 👉 𝗦𝗲𝘅𝘁𝗼.𝗹𝗶𝗳𝗲

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.