“Če bi investitorji upoštevali dejstvo, da mora biti projektna dokumentacija usklajena s predpisi, bi bili postopki hitrejši; in prav obveščanju je namenjena naša brezplačna pisarna,” je za Žurnal24 povedala Maja Antonič, načelnica Upravne enote (UE) Radovljica.
V brezplačni svetovalni pisarni so od lani našteli več kot 200 obiskov, z njo pa želijo skrajšati postopke za pridobitev gradbenih dovoljenj. “Najbolje je, da investitor in projektant na svetovanje prideta skupaj; tam dobita podatke o tem, kakšni pogoji veljajo za posamezno območje in kaj vse mora vsebovati dokumentacija za izdajo gradbenega dovoljenja.
Tako naj bi se izognili večkratnemu dopolnjevanju dokumentacije in tako daljšemu čakanju na dovoljenje. Če je dokumentacija ustrezna, je najkrajši možni čas za izdajo dovoljenja dober teden,” je pojasnila Antoničeva.
Pogrešajo dvigalo
V stavbi UE so namestili tudi večji zaslon, prek katerega obiskovalci dobijo različne informacije o postopkih in zadevah, ki jih rešuje UE, ter o njenih novostih. Prizadevajo si tudi za lažji dostop za invalide in matere z otroškimi vozički, kajti dvigala nimajo, si ga pa želijo; za zdaj so to pomanjkljivost uredili tako, da so pred glavnim vhodom namestili zvonec za invalide.
Odločitve o tem, ali bo UE ostala v zdajšnji stavbi v bližini avtobusne postaje, še ni, kajti premišljujejo tudi o selitvi na novo lokacijo; ena od možnih je na bodočem Vurnikovem trgu.
Hitreje do gradbenih dovoljenj
Pred začetkom gradnje. Brezplačna svetovalna pisarna za investitorje.