Stacey je bil pred nemogočo odločitev postavljen potem, ko je avtomobil soproge in sina zletel s ceste v reko.
Horton je dodal, da je do reke prispel le slabi dve minut po tragični nesreči. Bila je noč in slišal je Vanesso, kako kriči v temi. Prijatelj njegovega sina in pes ta že plavala proti obali, medtem ko je njegov sin ostal ukleščen v avtu. Moški je policiji dejal, da je poskušal priti do potopljenega avta, vendar je bilo pregloboko. Prav v tem trenutku je sprejel usodno odločitev, opustil reševanja sina ter odplaval proti ženi, ki se je pričela utapljati.
"Preostala mi je le molitev"
"Namesto, da sem odplaval proti dnu, ter tako ogrozil svoje, sinovo in soprogino življenje, sem se odločil rešiti Vaneso," je dejal Horton in dodal, da je bila njegova molitev edina stvar, ki jo je lahko tisti trenutek ponudil preminulemu sinu. Truplo so na površje potegnili šele gasilci, ki so prispeli na kraj dogodka.
Izbrati je moral med sinom in ženo
Stacey Horton se je moral odločiti, ali bo iz reke Whanganui v Novi Zelandiji rešil 13-letnega sina Silva, ali 35-letno soprogo Vanesso.