Sodnica je zoper 25-letnega Jeseničana odredila pripor zaradi kaznivega dejanja izsiljevanja podjetnika glede informacij o ukradenih delih gradbene mehanizacije in tatvine denarja, ki ga je z uporabo sile pobral oškodovancu, so sporočili s Policijske uprave (PU) Kranj.
Kot so ugotovili policisti jeseniške policijske postaje, je 25-letni moški gorenjskemu podjetniku najprej prodajal podatke o ukradenih delih gradbene mehanizacije, nato pa se je prodajanje informacij sprevrglo v izsiljevanje, saj je osumljeni med 15. in 28. septembrom od podjetnika z grožnjami izsilil vsaj 500 evrov.
Jeseničan je osumljen tudi storitve kaznivega dejanja ropa, saj je 28. septembra z uporabo sile in groženj oškodovancu pobral ves denar, ki ga je slednji imel pri sebi, so sporočili s PU Kranj.