Kipi končno na ogled?

Foto: Žurnal24 S prvotne lokacije (na fotografiji) so kipe umaknili, ker je potekla pogodba obč
Iskanje lokacije. Ustrezne parkovne površine naj bi našli še to pomlad.
Oglej si celoten članek

Zbirka kipov, ki je 40 let krasila park pred župnijskim uradom, konec leta 2005 pa so jo shranili v garaže trebanjske občine, je zdaj restavrirana in čaka, da ji pristojni najdejo novo lokacijo. V zbirki je 32 skulptur, ki so v lasti občine, sicer pa so del zbirke Galerije likovnih samorastnikov Trebnje.

Pripravljajo predloge
Ker govorimo o več kot 30 delih, je logično, da bo treba zadevo razpršiti, da potem posamezna enota pride do izraza,” je prepričana Patricija Pavlič, direktorica Centra za izobraževanje in kulturo Trebnje, znotraj katerega deluje omenjena galerija. “Z že kar nekaj upravitelji in lastniki ustanov, ki imajo parkovne površine, smo se pogovarjali, tako da se ideje in predlogi pripravljajo,” je povedala.

Dolgoročno načrtovanje
Prav iskanje novih lokacij pa je poleg restavriranja, ki je dolgotrajen postopek, razlog, da so kipi že več let skriti očem javnosti, je povedal župan Alojzij Kastelic.Glede na načrtovanje prihodnje ureditve Trebnjega moramo prav pomisliti in zadevo dolgoročno načrtovati, tako da ne bomo čez pet let spet vse zadeve premikali drugam,” je pojasnil.

Župan sicer meni, da bodo v trebanjski občini razstavili le del kipov, preostanek pa bo šel v občini Šentrupert in Mokronog - Trebelno, saj so vse tri občine solastnice centra za izobraževanje in kulturo.

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 1

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.