Ladjica po Dravi plava in služi

Foto: Žurnal24 Sporna ladja, ki je razburila mariborske mestne veljake.
Okoli 11. ure je podjetje Transing na obrežju reke Drave v reko dvignilo ladjico, ki je namenjena turistični dejavnosti.
Oglej si celoten članek

Podjetje Don travel, ki je od občine dobilo koncesijo za plovbo in turistične prevoze, je po kar nekaj zapletih v preteklosti na sobotni sončni dan pred zbrano množico javnosti pokazalo več kot 37 ton težko ladjo.

"Skoraj nam niste verjeli, da bo tukaj, ne? Zdaj jo imamo," je podžupanu Andreju Verliču na obrežju Drave dejal Marjan Kranjc, lastnik agencije Don travel, in mu obenem stisnil roko.

Občina Maribor je pred dvema letoma brez javnega razpisa izbrala podjetje, ki bi po Dravi vozilo turiste. Komisija za preprečevanje korupcije je pred nekaj dnevi ugotovila, da je prišlo pri oddaji projekta plutja plovila po reki brez javnega razpisa za koruptivno dejanje. Čeprav komisija, ki jo vodi Drago Kos, ni želela imenovati, za katero občino gre, pa naj bi se poročilo nanašalo na Mestno občino Maribor. Protikorupcijska komisija bo zadevo odstopila Policijski upravi Maribor.

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 1

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.