Lani 46 % več brezposelnih kot 2008

Foto: Žurnal24 Dogodki v Muri so krivi, da so v Murski Soboti lani zabeležili kar 54 odstotkov
Decembra lani je bilo na zavodu za zaposlovanje prijavljenih slabih 97 tisoč oseb, kar je 46 odstotkov več kot v istem obdobju leta 2008. Letos naj bi se število povzpelo na 120 tisoč.
Oglej si celoten članek

Odpuščanja in stečaji so število brezposelnih lani res skorajda pognali do napovedane številke sto tisoč, dejansko preštevanje pa se je končalo pri natančno 96.672 brezposelnih osebah.

Povečalo se je število brezposelnih po izteku zaposlitve za določen čas, povečalo se je število brezposelnih zaradi stečajev in iskalcev prve zaposlitve. Vse številke so se dobesedno pognale navzgor. Število tistih, ki so se morali prijaviti zaradi stečaja ali ker so postali presežni delavci, je naraslo za neverjetnih 194,5 odstotka.

Murska Sobota, Ptuj, Ljubljana in Nova Gorica so bili najbolj na udaru.

Edina pozitivna novica z zavoda za zaposlovanje danes je, da so se zaposlitvene možnosti v drugi polovici leta 2009 nekoliko izboljšale. Kljub temu priznavajo, da so pripravljeni na za letos napovedanih 120 tisoč brezposelnih ljudi.

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 1

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.