Luknjast kot sir

Foto: Žurnal24 "Očitno s prodajo zemljišč načrtno siromašijo tudi Ankaran, ki čaka na državnozb
Proračun 2010. Trikrat več za javni WC kot za spodbude gospodarstvu. Prednost tudi krožiščem.
Oglej si celoten članek

"Če bi imeli na državni ravni takšen proračun, kot so ga za prihodnje leto pripravili v Kopru, bi Slovenijo vrgli iz evropske denarne unije. Predlog spominja na švicarski sir; sira sicer kmalu ne bo več, ostale bodo le luknje," ocenjuje Luka Juri, SD. Dodaja, da bi bilo očitno nujno spremeniti zakonodajo in tako preprečiti škodljivo ravnanje z javnim denarjem na občinski ravni.

45
milijonov evrov je predviden proračunski primanjkljaj v prihodnjem letu.

 

Koper naj bi prihodnje leto porabil skoraj 120 milijonov evrov, prihodki v občinski proračun pa naj bi znašali le 74 milijonov evrov.

Predvolilni proračun
Investicij bo za skoraj 70 milijonov evrov – skoraj tretjina gre na račun investicij v ceste, kar 3,3 milijona evrov bo šlo za krožišča. Zanimive so torej prednostne naloge občine, saj bo za spodbujanje malega gospodarstva namenjenih borih 104 tisoč evrov; za javni WC trikrat več. Za dejavno politiko zaposlovanja je predvidenih le 15 tisoč evrov, za objekte za rekreacijo pa dobrih 12 milijonov evrov, od tega za balinarsko dvorano v Žusterni 1,2 milijona evrov.

Opozicija že kritizira
Jutri bodo predlog občinskih financ obravnavali mestni svetniki; opozicija je že razburjena. "Žalostno, da se to lahko dogaja, nihče v tej državi pa ne ukrepa. Finančno stanje občine je katastrofalno. Letos so najeli za 25 milijonov evrov posojil, prihodnje leto naj bi jih še za 15 milijonov," opozarja Oljka. Skupna zadolženost bo večja kot predvideni priliv od davkov. "V času recesije so se davčni viri še znižali, saj se brezposelnost povečuje. Da bo slika popolna, moramo tem zneskom prišteti še za okoli deset milijonov evrov lizinga," dodajajo v Oljki.

 

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 1

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.