Med neurjem padel v jarek

Foto: Žurnal24 Pomoč gasilcev je prišla prepozno.
V močnem deževju in toči, ki sta prizadela zahod Avstrije, je umrl 57-letni oče petih otrok.
Oglej si celoten članek

Med močnim neurjem, ki je v noči na ponedeljek divjalo na območju Salzburga, je 57-letni moški padel v odtočni jašek, ki ga je med nalivom hotel odmašiti. Njegovi trije sinovi in gasilci so ga poskušali rešiti, vendar so ga iz vode potegnili prepozno. "Moški je poklical na pomoč. Njegov 85-letni oče je slišal krike, sinovi pa so ga poskušali rešiti. Toda zaradi  visokega vodostaja ga niso mogli doseči," je tragedijo opisal tamkajšnji policist.

V okolici Salzburga je voda zalila več kleti, gasilci pa so morali posredovati več kot stokrat. Neurje s točo ni prizaneslo niti znamenitemu gradu Hellbrun v Salzburgu, saj je razbilo najmanj 30 oken. Veliko škode je toča povzročila tudi kmetom, saj je uničila precej poljščin.

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 1

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.