Mednarodna tiralica za Bojića

Foto: Žurnal24 Leon Bojić (Foto: PU Celje)
Za Leonom Bojićem, ki je pred 12 dnevi pobegnil iz celjskega zapora, so razpisali mednarodno tiralico. Paznika v disciplinski postopek.
Oglej si celoten članek

Policisti še naprej preverjajo vse prejete informacije, vse lokacije, kamor bi se lahko pobegli zatekel in s kom bi se lahko družil.

V zavodu za prestajanje kazni so ocenili, da je Bojić lahko nevaren. Bil je namreč organizator ropa v trgovino Lidl oktobra lani, ki so ga izvedli s pomočjo pištole in noža, do prodajalke pa so bili nasilni.
Bojić ima zajetno kartoteko. V Nemčiji je bil že leta 1993 zaradi velikih tatvin obsojen na večletno zaporno kazen. Leta 2004 je bil izgnan iz Nemčije, nato pa v letih 2004 in 2005 zaradi velikih tatvin obravnavan še v Švici. Zaradi istih kaznivih dejanj osumljenega iščejo tudi v več drugih državah.

Disciplinski postopek za dva policista
Na Upravi RS za izvrševanje kazenskih sankcij še vedno preverjajo okoliščine pobega in odgovornosti obeh paznikov. Odločili pa so se že, da bodo na predlog direktorice celjskega zavoda za prestajanje kazni zapora Edite Mejač zoper dva paznika uvedli disciplinski postopek, razmišljajo pa tudi o drugih možnih ukrepih. Po dozdajšnjih ugotovitvah je do pobega lahko prišlo le zaradi domnevne opustitve nadzora in varovanja s strani pravosodnega policista, ki je nadziral skupino šestih pripornikov, in pravosodnega policista, ki je izvajal videonadzor.

Pobeg v stilu Spidermana
Kot je znano, je 41-letni Bojić 20. februarja nekaj po 10. uri je splezal po žlebu s sprehajalnega dvorišča na streho zavoda in se nato na drugi strani spustil po strelovodu, ki je pritrjen na fasado zavoda, do višine tovornih vrat JGZ Rinka. Z zidu je skočil na Linhartovo ulico, od tam pa stekel proti centru mesta.

 

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 1

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.