Mestni promet kmalu tudi v Postojni

Foto: Žurnal24
Brezplačen mestni avtobus. Voziti naj bi začel aprila, linije in vozni redi pa še niso znani.
Oglej si celoten članek

Svetniki bodo na današnji seji odločali tudi o odloku o ureditvi mestnega prometa. “Mestni avtobus bo za uporabnike brezplačen, njegova uvedba pa je predvidena aprila,” so nam včeraj pojasnili na Občini Postojna.

Pričakujejo, da bodo mestni avtobus uporabljali predvsem starejši, uporabniki zdravstvenih storitev, zaposleni v podjetju Liv in šolarji. “Poleg kakovostnejšega življenja občanov bo mestni promet prispeval k zmanjšanju uporabe osebnih vozil in s tem negativnih vplivov na okolje ter k zmanjšanju gneče,” navajajo razloge na občini. Kot še pravijo, od primerljivih mest v Sloveniji mestni promet uspešno deluje v Krškem in Idriji, v zadnjem času pa o uvedbi javnega prometa razmišlja vse več občin.

Prevoze bo opravljal zunanji izvajalec, ki ga bo občina izbrala v skladu z zakonom o javnem naročanju. Na vprašanje, kako konkretno bo potekal promet, na občini odgovarjajo, da bodo linije, frekvence in avtobusna postajališča določeni z letnim programom. Prav tako bo po izbiri izvajalca znana vrednost projekta.

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 1

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.