Most pokopal devet učiteljev in otrok

Foto: Žurnal24 Več kot 50 otrok so prepeljali v bolnišnico.
Zrušenje visečega mosta v Peruju je terjalo življenja najmanj dveh učiteljev in sedmih otrok, ki so bili na poti v šolo.
Oglej si celoten članek

V Peruju se je zgodila tragična nesreča, v kateri je umrlo najmanj devet ljudi, še več pa je ranjenih. Most, ki ga je prečkalo več učencev in učiteljev, se je pretrgal in ljudje so skupaj z njim zgrmeli v globino. Med umrlimi sta dva učitelja, mrtvi in ranjeni otroci pa so stari od deset do 13 let. Na kraj dogodka so oblasti poslale helikopterje, vendar zaradi slabega vremena najprej niso mogli pristati. Najmanj 53 ranjencev so prepeljali v bolnišnico, 14 jih je huje ranjenih.

"Zgodila se je huda nesreča. Viseči most, ki vodi do šole, se je porušil, zlomil se je na pol in za sabo pustil veliko mrtvih in ranjenih šolarjev," je po poročanju tiskovne agencije Reuters za radio RPP povedal tamkajšnji župan Walter Antayhua. Most je bil po podatkih župana dolg 40 metrov in je visel nad skoraj sto metrov globokim kanjonom. Po nekaterih podatkih se je prepolovil zato, ker je bilo na njem preveč ljudi.

Nesreča se je zgodila v mestu Cora Cora, ki leži okoli 600 kilometrov jugovzhodno od perujske prestolnice Lima.

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 1

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.