|
Moja iskrena želja je, da se dela ves čas. Patrick Vlačič |
|
Vzdrževalci bodo predvidoma v ponedeljek zjutraj začeli postavljati delovno zaporo na razcepu Nanos. Zaradi graditve navezave hitre ceste prek Rebernic (H4 Razdrto–Vipava) na razcep Nanos bo tako do konca julija zaprt izvoz/uvoz Nanos, promet pa bo speljan po glavni cesti skozi naselje Razdrto in se bo navezal na avtocesto A1 Ljubljana–Koper. Tovorni promet bo iz smeri Postojne proti Vipavi voden prek priključkov Postojna oziroma Senožeče, v obratni smeri pa tudi prek priključka Razdrto. Izvajalec bo na delu avtocestnega odseka A1 Razdrto–Senožeče opravil tudi načrtovana obnovitvena dela. Na delu odseka Razdrto–Senožeče, pri razcepu Nanos, bo promet preusmerjen na drugo polovico avtoceste, kjer bo v dolžini približno tri kilometre potekal po treh zoženih pasovih, dva v smeri Kopra (zaradi vzpona) in en v smeri Ljubljane.
Na primorski avtocesti A1 med Ljubljano in Koprom bosta tako od začetka prihodnjega tedna zaradi obnovitvenih del dve delovišči, saj se trenutno obnavlja tudi viadukt Ravbarkomanda. Zapora smernega vozišča proti Kopru čez viadukt bo predvidoma trajala najpozneje do 12. julija.
|
Delovišča so preplavila Slovenijo. © promet.si |
Pokličite in se izognite zastojem!
|
|
Da bi se uporabniki avtocest v prihodnje izognili zastojem, DARS, d. d., med drugim priporoča, da pred potjo pokličejo Prometnoinformacijski center (PIC) na kratko številko 1970, kjer jim bodo poskušali dati čim aktualnejšo in celovitejšo informacijo. Na kratko lahko stanje na avtocestah preverijo tudi na brezplačni glasovni postaji 080 22 44. |
Vzdrževalci bodo v nedeljo začeli postavljati prvo fazo zapore tudi na ljubljanski južni obvoznici, na območju priključka Vič. Zaradi obnovitvenih del, ki bodo vključevala preplastitev in ojačitev vozišča, zamenjavo jeklene varnostne ograje ter obnovo mostu Mali graben in podvoza Vič, bo promet v dolžini približno nekaj več kot pol kilometra potekal po dveh zoženih prometnih pasovih v vsako smer in ob omejeni hitrosti vožnje.
Ker se bo v obdobju izvajanja del nekoliko zmanjšala pretočnost prometa na ljubljanski južni obvoznici, ki je en od prometno najbolj obremenjenih cestnih odsekov v Sloveniji (v povprečju jo prevozi več kot 60 tisoč vozil dnevno), se občasnim zastojem, kljub precej manjšim dnevnim koničnim prometnim obremenitvam ljubljanskega cestnega obroča v poletnih mesecih, ne bo mogoče izogniti.
Večja obnovitvena oziroma sanacijska dela, ki lahko pomembneje vplivajo na pretočnost prometa, potekajo še na viaduktu Tržiška Bistrica, kjer bo izvajalec dela končal predvidoma do 21. junija, in na delu štajerske avtoceste Slovenske Konjice–Dramlje, kjer je zaključek del prav tako predviden na ta dan.