Nič spornega pri kopiranju vladnih arhivov

Foto: Žurnal24 Nekdanji generalni sekretar vlade Božo Predalič.
Kriminalisti so tožilstvu sporočili, da v zvezi z domnevnim kopiranjem vladnih arhivov v času premierja Janeza Janše ni podlage za kazensko ovadbo.
Oglej si celoten članek

Tožilstvo se bo zdaj odločilo, ali je zadeva z domnevnim kopiranjem vladnih arhivov v času premierja Janeza Janše končana ali pa se bo nadaljevala.

Sedanji generalni sekretar vlade Milan M. Cvikl je februarja posumil, da je nekdo v času Janševe vlade kopiral več kot 30 tisoč magnetogramov in osebnih map. Za vse naj bi vedel Cviklov predhodnik Božo Predalič.

Kriminalisti oddelka za gospodarsko kriminaliteto so avgusta Predaliča zaslišali. Pojasniti je moral okoliščine predaje vladnih arhivov.

Kriminalisti so na podlagi preiskave sklenili, da ni razlogov za kazensko ovadbo proti komur koli.

Predalič pravi, da ga taka odločitev ne preseneča, saj je že ves čas vztrajal, da gre za obtožbe brez realne osnove.

Premier Borut Pahor pa je izjavil: " Ne izjav ne aktivnosti policije nikoli ne komentiram."

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 1

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.