Petnajstletni 'rambo' lovil divjad

Foto: Žurnal24 Zbirko orožja je policija našla po preiskavi podstrešja družinske hiše v mestu K
Učenec osmega razreda osnovne šole v Benkovcu na Hrvaškem je bil kazensko ovaden zaradi posedovanja dveh avtomatskih pušk, dveh ročnih bomb in 1900 kosov raznovrstnega razstreliva.
Oglej si celoten članek

Po poročanju spletne strani jutarnji.hr naj bi šlo za orožje, ki naj bi pripadalo dečkovemu pokojnemu dedku. 15-letnika naj bi prijavil eden izmed meščanov, ki naj bi dečka videl, kako z avtomatsko puško lovi divjad. Starši so zavrnili pogovore z novinarji, tudi policija ni razkrila podrobnosti primera, saj gre za mladoletnika. Zgovornejša je bila le babica, ki je dejala: "Nisem vedela, da imamo v hiši takšno orožje. V torek zvečer je prišla v hišo policija in spraševala po vnuku. Vprašali so, zakaj ga ni v šoli, nato so se odpravili na podstrešje. Tam so našli orožje, ki so ga odnesli. Vnuka in sina so odpeljali na policijo."

"Gre za mladoletnika, ki ni težaven. Z njim ni bilo nikoli nikakršnih težav. Orožja ni nikoli nosil v šolo," je dejala Anita Talapka Berghaus, ravnateljica benkovške osnovne šole. Predstavnica zadarske policije je dejala, da so do informacije o orožju, ki so ga našli na podstrešju, prišli prek temeljitih operativnih preiskav. Po najdbi orožja je bila proti 15-letniku podana kazenska ovadna zaradi suma, da je storil kaznivo dejanje nedovoljene posesti orožja in eksplozivnih teles.

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 1

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.