Po referendumu vložena interpelacija proti Asti Vrečko

Foto: Jure Makovec/STA
Foto: Jure Makovec/STA
To je že 11. interpelacija ministrske ekipe Roberta Goloba v tem mandatu.
Oglej si celoten članek

Poslanci NSi in Demokratov so po včerajšnjem referendumu o zakonu o dodatku k pokojnini za izjemne dosežke na področju umetnosti, vložili interpelacijo glede dela ministrice za kulturo Aste Vrečko. 

Volivci proti zakonu

Volivci so na referendumu zavrnili zakon o dodatku k pokojnini za izjemne dosežke na področju umetnosti. Proti zakonu je glasovalo več kot 92 odstotkov oz. več kot 400.000 volivcev, s čimer je bil dosežen tudi zavrnitveni kvorum.

Volivci so na današnjem referendumu odločali o uveljavitvi zakona o dodatku k pokojnini za izjemne dosežke na področju umetnosti, ki ga je pripravila vlada, referendum pa je s podpisi volivcev zahtevala SDS. Po delnih neuradnih rezultatih Državne volilne komisije po skoraj vseh preštetih glasovnicah je proti zakonu glasovalo 403.153 volivcev oziroma 92,52 odstotka volivcev, za njegovo uveljavitev pa se jih je izreklo 32.597 oziroma 7,48 odstotka. Volilna udeležba je bila 25,93-odstotna.

"Zmaga desne sredine je mogoča"

Predsednik NSi-ja Matej Tonin meni, da izid referenduma kaže začetek konca vlade Roberta Goloba. "Od tu naprej bo vse lažje in zmaga desnosredinske vlade je mogoča, spremembe so mogoče," je dejal. Pričakuje, da bo ministrica za kulturo prevzela odgovornost in odstopila.

Predsednik stranke Demokrati Anže Logar, ki je bil sicer proti referendumu pa meni, da je bil šlo za referendum proti vladi. "V bistvu se je Robertu Golobu zgodil ‘zakon o vodi’, le na področju kulture. In posledice po naslednjih volitvah bodo podobne. Neposredna posledica vladnega fiaska pa mora biti odstop ministrice za kulturo, ki je pripravila slab zakon. Njej ni treba čakati na volitve," je zapisal.

Več sledi ...

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 20

  • 16:57 18. Junij 2025.

    🍓 Vroča dekleta čakajo na vas na 👉 𝗦𝗲𝘅𝘁𝗼.𝗹𝗶𝗳𝗲

  • 15:49 13. Maj 2025.

    Gospod Janša = Tito

  • 14:03 13. Maj 2025.

    Slovenska politika gre v desno, stanje je resno!!! Bomo imeli firerja.

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.