"Policisti nikoli ne vedo, ali se bodo z dela vrnili živi"

Foto: Anže Petkovšek
Foto: Anže Petkovšek
"V zadnjih letih smo priča vse več napadom na policiste, ki so se za nekatere naše sodelavce žal tudi tragično končali," sta v današnji skupni izjavi za javnost zapisala predsednik Policijskega sindikata Slovenije Radivoj Uroševič in predsednik Sindikata policistov Slovenije Zoran Petrovič.
Oglej si celoten članek

Posredovanje policistov minulo noč v kraju Dolena v občini Videm, kjer je oborožen občan streljal na policiste in na koncu sam podlegel strelskim ranam, po navedbah obeh policijskih sindikatov še enkrat več dokazuje, da policisti niso zgolj uradniki in da opravljajo delo, v katerem je lahko njihovo življenje v nevarnosti.

"V zadnjih letih smo priča vse več napadom na policiste, ki so se za nekatere naše sodelavce žal tudi tragično končali," sta v današnji skupni izjavi za javnost zapisala predsednik Policijskega sindikata Slovenije Radivoj Uroševič in predsednik Sindikata policistov Slovenije Zoran Petrovič. Poudarjata, da policisti in njihove družine za razliko od ostalih javnih uslužbencev nikoli ne vedo, ali se bodo z dela vrnili živi, zdravi in nepoškodovani.

Tudi generalni direktor policije Marjan Fank je danes na Ptuju v izjavi za medije v zvezi z dogodkom v Doleni dejal, da dogodek kaže na to, kako zahtevno in nevarno je delo policistov. Ob tem je opozoril na nedopustnost postavljanja policistov na isti imenovalec kot ostale javne uslužbence.

S Šentilja takoj v Podlehnik

"Posebna policijska enota, ki je dvanajst ur že opravljala delo na mejnem prehodu Šentilj, je morala na ta dogodek v Podlehnik in ukrepati zaradi medsosedskega spora. To dokazuje, da delo policista ni uradniško delo in da se policisti kljub temu, da smo v stavki, odzivamo na vsak takšen dogodek," je v današnji izjavi za medije v Šentilju povedal Robert Zajc iz Sindikata policistov Slovenije. "Zaslužimo si, da nam vlada prisluhne in nas povabi na pogovore, da se poskušamo pogovoriti in dogovoriti," je dodal.

"Stavkamo zakonito, legitimno"

"Včeraj se je ponovno izkazalo v vsej svoji krutosti, kako težek je poklic policista, kako se razlikuje od ostalih v javnem sektorju. Od vlade zahtevamo, da te specifičnosti prepozna," je povedal Andrej Kocbek iz Policijskega sindikata Slovenije. "Stavkamo zakonito, legitimno in tako bomo tudi nadaljevali. Stavkali bomo tako dolgo, dokler naše zahteve ne bodo uresničene," je dodal. "Upam, da se zavedajo, da se igrajo z varnostjo. Vsak dan, ko ne bo prišlo do dogovora, pomeni tveganje."

Na robu moči ...

Po besedah Zajca so policisti prisiljeni v stavko, saj so na robu svojih moči. V Sloveniji po njegovih trditvah primanjkuje najmanj 500 policistov, tisti, ki delajo, pa zaradi povečanega obsega dela zaradi beguncev - v soboto pa so morali skrbeti tudi za varnost na nogometni tekmi v Ljubljani - delajo tudi do 20 ur v kosu. "Zaenkrat ne stavkamo proti državljanom, ampak izključno proti vladi," je poudaril in dodal, da se lahko to že kmalu tudi spremeni.

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 0

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.