Potrjen seznam zemljišč

Foto: Žurnal24 piranski zaliv piran morje
Mestni svetniki v Bujah v hrvaški Istri so v sredo zvečer nepravnomočno potrdili seznam kmetijskih zemljišč.
Oglej si celoten članek

Mestni svetniki v Bujah v hrvaški Istri so v sredo zvečer nepravnomočno potrdili seznam kmetijskih zemljišč, namenjenih za najem ali prodajo. Po besedah predstavnika mestne uprave v Bujah Mauricia Sinkovića zato ne pričakujejo težav za območje ob Dragonji pri Kaštelu, ker mestni svet za to območje ni prejel ugovorov ali pritožb.

Končna odločitev o zemljiščih znana do novembra
Sinković je napovedal, da bo končna odločitev o teh zemljiščih znana do konca oktobra. Prodajo mora namreč potrditi še hrvaško ministrstvo za kmetijstvo, ki je lastnik omenjenih parcel, bujski mestni svet v tem primeru le posreduje, je poudaril Sinković. Če bo kmetijsko ministrstvo potrdilo seznam parcel, mora prodajo potrditi tudi državno pravobranilstvo.

Na prodaj 1800 parcel

Na sporno prodajo slovenskih zemljišč s strani Hrvaške je med prvimi opozoril Joško Joras. © BOBO

 
Sicer pa naj bi bilo na območju mesta Buje na prodaj okoli 1800 parcel, med njimi pa so tudi zemljišča ob Dragonji, za katera slovenska stran poudarja, da so v lasti sklada kmetijskih zemljišč in torej del slovenskega ozemlja. Sinković je potrdil, da so med ponudniki tudi slovenski državljani, ki imajo bivališče na Hrvaškem. Nekaj jih ima od slovenskega sklada kmetijskih zemljišč in gozdov v najemu tudi Joško Joras , ki je prvi opozoril na sporno početje hrvaških sosedov. Med bolj znanimi ponudniki za odkup zemljišč je tudi lastnik hrvaške igralnice Molino tik ob meji Urban Cerar . Ta naj bi po neuradnih podatkih ponudil najugodnejšo ceno, na zemljiščih pa naj bi med drugim uredil tudi rekreacijske površine.

MZZ se še ni odzval
Ministrstvo za zunanje zadeve se na odločitev v Bujah za zdaj ni odzvalo, že ob objavi razpisa za prodajo zemljišč pa se je odzvalo z diplomatsko noto, v kateri je nasprotovalo takšnemu ravnanju. Hrvaško zunanje ministrstvo je slovenske navedbe takrat zavrnilo.
Obišči žurnal24.si

Komentarjev 1

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.