Policisti PU Novo mesto so bili v torek okoli 11.30 obveščeni o prometni nesreči na avtocesti A2 za smer Smednik–Dobruška vas. Nesreča se je zgodila približno 400 metrov pred izvozom za Dobruško vas.
39-letni voznik osebnega avtomobila je izgubil oblast nad vozilom in trčil v betonsko ločilno ograjo. Po trčenju je vozilo odbilo preko vozišča, kjer je nato trčilo še v varnostno ograjo.
V prometni nesreči je bil udeležen le voznik osebnega avtomobila, ki je utrpel hujše telesne poškodbe. Reševalci so ga oskrbeli na kraju in odpeljali v bolnišnico.
Policisti bodo zoper voznika uvedli hitri prekrškovni postopek z izdajo odločbe.