"Predčasne volitve bodo 2016"

Foto: Saša Despot
Foto: Saša Despot
Srečanje pod orkiljem Marka Voljča je po Janševi oceni priprava za ustanavljanje "nove instant stranke"
Oglej si celoten članek

Prvak SDS Janez Janša je ob predstavitvi svojih zadnjih knjig v Murski Soboti komentiral tudi aktualno dogajanje in sodstvo označil za enega od velikih problemov, ki jim imamo Slovenci. "Sodstvo dejansko še vedno funkcionira kot podaljšek neke oblasti, tako kot je bilo včasih, tudi poimensko, iste rodovnike dobite, če greste v te strukture, in zaradi tega tudi številne druge sfere ne funkcionirajo normalno," je dejal.

Dodal je, da gre pri tem tudi za veliko gospodarsko škodo, saj pri nas povprečen gospodarski spor na sodiščih traja več kot 1000 dni, evropsko povprečje pa je več kot štirikrat manjše. Navedel je tudi primer sodnice, ki odloča o 122 stečajnih primerih. To pa zato, da se stvari ne razrešijo, ker da so zadaj drugi interesi.

Nedavno srečanje pod okriljem Marka Voljča je označil za posredno ustanavljanje Foruma 22 in napovedal, da bomo predčasne volitve imeli v letu 2016. O srečanju meni, da ne gre za tako visoke ambicije, kot je sprememba na čelu vlade.

Priprava na "novo instant stranko"

"Bolj je šlo za neko posredno ustanavljanje foruma 22, ker se forum 21 ni prijel, je pa seveda lahko priprava na naslednjo instantno stranko, ki se bo ustanavljala pred naslednjimi volitvami. Ta, ki je na prejšnjih zmagala, bo potrošena prej kot do konca mandata in se bo naredilo drugo," pravi predsednik SDS.

Po njegovem je ustanovitev stranke, ki se imenuje po enem človeku in je edino on na plakatu, absurd. "To ni ravno normalno. Predstavljajte si, da bi se SDS preimenoval v stranko Janeza Janše. Verjetno bi slovenski medijski prostor ponorel od obtožb o totalitarizmu, avtoritarnosti, kultu osebnosti in tako naprej, tukaj pa nič," je med drugim na javni tribuni še povedal Janša.

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 30

  • 13:15 20. Februar 2015.

    Čefur,tiho.

  • 13:14 20. Februar 2015.

    Ne,ta te je naredu,praš mat.

  • 12:32 20. Februar 2015.

    MaSTRubiranje: beseda, ki opredeljuje pristaša gorečega SDS pri spolnih fantazmah o ljubeljemu vodji.<br />MaSTUrbiranje: beseda, ki opredeljuje normalno prakso pri …

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.