Preventivna akcija zoper neprilagojeno hitrost

Foto: Žurnal24 Kot najpomembnejši cilj akcije vsi akterji varnosti v cestnem prometu izpostavlj
Sektor prometne policije na GPU v ponedeljek začenja preventivno akcijo Hitrost – počasneje je varneje, katere cilj je zmanjšanje števila prometnih nesreč zaradi prevelike hitrosti.
Oglej si celoten članek

Vodja sektorja prometne policije Robert Sušanj je ob predstavitvi preventivne akcije Hitrost – počasneje je varneje poudaril, da je najpogostejši vzrok za prometne nesreče na naših cestah prav neprilagojena hitrost. Lani je namreč na slovenskih cestah zaradi omenjenega razloga umrlo 126 ljudi, letos pa do zdaj že 22.

 
 

Prometne nesreče se zgodijo na tistih cestah, za katere vozniki mislijo, da jih dobro poznajo. Največkrat se zgodijo mladim med 18. in 34. letom, posebej pa izstopajo ob koncih tedna.

Robert Sušanj

 
Preventivna akcija v treh obdobjih
Akcijo v sklopu obdobnega načrta za zagotavljanje varnosti cestnega prometa, ki ga je sprejela vlada, bodo izvedli v treh obdobjih: od 14. aprila do 27. aprila, naslednjič od 16. maja do 18. maja in nato še od 27. junija do 6. julija. Med dejavnostmi akcije vodja prometne policije izpostavlja uporabo nove metodologije za nadzor prometa s civilnimi vozili, preizkusili pa bodo tudi metodologijo nadzora prometa na avtocestah z večjim številom nadzornih sistemov. V tem obdobju bodo delili tudi tako imenovane prikazovalnike, ki jih je zagotovila Zveza šoferjev in avtomehanikov Slovenije in prikazujejo pot ustavljanja v različnih pogojih. Sušanj je poudaril tudi, da bodo za najhujše kršitelje predlagali obravnavo na sodiščih, bistveno večkrat pa bodo posegali po zasegu vozila.

Po besedah Bojana Žlenderja z ministrstva za promet bo akcija izpostavljena tudi v medijih. Kot je dejal, je največji problem hitrosti nerazumevanje le-te. "Ljudje smo z zgodovinskega vidika slabo opremljeni, da bi razumeli, kaj hitrost v resnici pomeni, če pride do trka," je izpostavil Žlender. Kot je še poudaril, je preventivna akcija namenjena opozorilu, da ni povratka, ko na cesti narediš napako.
Obišči žurnal24.si

Komentarjev 1

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.