V začetku decembra je Srečko Prijatelj prek svojega odvetnika na koprsko višje sodišče vložil pritožbo na sodbo koprskega okrožnega sodišča ter kazensko ovadil sodnico, ki je vodila sojenje. Sodišču očitajo, da je skoraj v celoti razsodilo na podlagi pričanja Marjana Mikuže, ki je po njihovem mnenju neprepričljivo.
Danes sicer mineva eno leto, odkar je bila Prijatelju odvzeta prostost. Kriminalisti so ga prijeli 9. marca lani, ko je od podjetnika Marjana Mikuža prejel 323 tisoč evrov podkupnine. Isti dan so v njegovem stanovanju v Ljubljani policisti opravili hišno preiskavo, kjer so iskali dokaze o provizijah in podkupninah za zemljišča v Orleški gmajni, za katera je bila Luka Koper po ugotovitvah policije oškodovana za 3,8 milijona evrov.
Poleg njega sta se pod drobnogledom kriminalistov zaradi suma gospodarskega kriminala, korupcije in izsiljevanja tedaj znašla še minister za okolje Milan Pogačnik, ki je zatem odstopil, in predsednik SNS Zmago Jelinčič. V prodajo zemljišč pa naj bi bil vpleten tudi Robert Časar.
Konec septembra je sodišče Prijatelja obsodilo na pet let in dva meseca zapora. Spoznan je bil za krivega kaznivih dejanj izsiljevanja, samovolje ter nedovoljenega prometa in proizvodnje z orožjem in eksplozivom. Njegovi soprogi je sodišče za pomoč pri izsiljevanju dosodilo šest mesecev zaporne kazni.