Na nezavarovanem železniškem prehodu v naselju Taborište pri Virovitici na Hrvaškem se je po poročanju hrvaških medijev ponoči zgodila prometna nesreča, v kateri je bil poškodovan devetnajstletnik iz Vitrovitice. Kazalec na merilniku hitrosti se je po nesreči ustavil pri hitrosti 100 km/uro, zato policija domneva, da je voznik v trenutku trčenja vozil z veliko hitrostjo.
Po neuradnih podatkih se voznik avtomobila znamke renaut clio pri znaku stop in Andrejevem križu ni ustavil, ampak je zapeljal čez progo v trenutku, ko se je prehedu že približeval vlak. Ob trčenju je vozilo zletelo na zeleno površino. Avtomobil je popolnoma uničen, voznika pa so s težkimi poškodbami odpeljali v virovitiško bolnišnico, od koder so že sporočili, da poškodovani ni v smrtni nevarnosti.
S stotko trčil v vlak in preživel
O veliki hitrosti voznika priča podatek, da se je kazalec na merilniku hitrosti ob trčenju z vlakom ustavil pri 100 km na uro.