Sabotaža ali napaka?

Foto: Žurnal24 Poziv za glasovanje proti zakonu je poziv proti višjim pokojninam, meni minister
Pokojninska reforma. Sindikati zbirali podpise, poslanci za ustavno presojo.
Oglej si celoten članek

Medtem ko so sindikalisti včeraj začeli zbiranje podpisov za referendum o pokojninski reformi, so koalicijski poslanci (brez DeSUS) vložili zahtevo za sejo, na kateri bodo odločali, ali naj ustavno sodišče pretehta možnost referenduma o pokojninskem zakonu.

Časa je en mesec
Podpisi. Rok za zbiranje podpisov se bo iztekel 9. februarja. Semolič je včeraj na upravni enoti v Mariboru že oddal svoj podpis, predsedniki drugi sindikalnih central pa bodo to storili danes.

Minister hoče 200 evrov
Koliko podpisov jim je že uspelo zbrati včeraj, prvi sindikalist Dušan Semolič še ni vedel povedati, vendar je, kot je dejal, z odzivi zadovoljen. Manj zadovoljen pa je bil z njihovimi letaki, s katerimi ljudi pozivajo k oddaji glasu za referendum, minister za delo Ivan Svetlik. “Na tem letaku je cela vrsta informacij o tem, kako jih bo novi zakon prikrajšal, ne pove pa, koliko nižjo pokojnino bodo imeli, če zakon ne bo sprejet,” je letak novinarjem kazal Svetlik. Ker so sindikalisti na letak zapisali tudi, da je njegova plača 200 evrov višja kot v resnici, jim odgovarja: “Jaz upam, da mi bo sindikat to razliko izplačeval.” In še: “Hkrati jim je uspelo izračunati višino moje pokojnine, zavod za pokojninsko in invalidsko zavarovanje pa je še ne zna izračunati,” se je ob informaciji z letaka namuznil minister.

Zapleti pri e-podpisih
Sindikati so ministrici za javno upravo Irmi Pavlinič Krebs očitali sabotažo, saj je ministrstvo za javno upravo (MJU) le dan pred začetkom njihovega zbiranja podpisov spremenilo postopek oddaje e-podpisov. Na MJU so dopolnjevali obrazec, ob shranjevanju sprememb pa je e-vloga izginila s portala. Napako so ugotovili včeraj zjutraj in jo tudi odpravili, ob tem pa so zagotovili, da je šlo za nenamerno napako. “Samo ugibamo lahko, koliko volilcev je e-uprava s temi dejanji odvrnila od oddaje njihovega e-podpisa,” so jezni sindikalisti.

Spomnimo: sindikati so se najprej razburjali, ker ministrica ni dovolila, da bi upravne enote podaljšale delovni čas in šle s tem na roko delavcem pri oddaji podpisov.

Drago Ščernjavič iz sindikata državnih organov sicer pravi, da se kljub vsemu lahko zgodi, da tik pred koncem uradnih ur na upravne enote prihiti več sto delavcev, ki jih bodo morali uradniki vseeno sprejeti in tako nehote podaljšati svoj delovni čas. “Ne da bi jaz hotel, to se bo najbrž tudi dogajalo,” je sklenil.

 

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 0

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.