Sindikalisti na tleh

Foto: Žurnal24
Delavci se upirajo mimo sindikata, včeraj v Muri, prejšnji teden v Gorenju. Zaupanje v sindikate ne bo povečalo niti skrivanje plač, njihovo višino ni razkrilo kar devet od enajstih sindikalistov.
Oglej si celoten članek
 

Koliko sta znašala julijska plača in letošnji regres sindikalista?

Dušan Semolič, ZSSS:
Odziva na dve elektronski sporočili, dva klica in na poslano SMS-sporočilo ni bilo.

Drago Forjan, Sindikat Mure:
Vprašanja smo mu poslali na mobilno številko. Odgovora ni bilo.

Konrad Kuštrin, Fides: "Na zastavljena vprašanja ne bom odgovarjal."

Zvone Vukadinovič, Sindikat zdravstva:
"Nisem javni uslužbenec in iz tega naslova ne bom dajal nobenih podatkov."

Žan Zeba, Sindikat Gorenja
Kontakta novega sindikalista v Gorenju (številke ali elektronskega naslova) nam kljub prošnji niso želeli dati.

Branimir Štrukelj, Sviz
Na dve poslani elektronski sporočili in številne klice se pri sindikatu niso odzvali.
Že pretekli teden so delavci zrušili Emila Krušiča , sindikalista v Gorenju, ki so mu očitali, da bolj drži z upravo kot z delavci.

Zato smo želeli preveriti, koliko zaslužijo sindikalisti, koliko so dobili regresa za dopust in koliko so dopustovali.

En teden, pa nič...

Od enajstih predsednikov sindikatov sta nam v enem tednu odgovorili le dve.

Lidija Jerkič iz Sindikata kovinske in elektro industrije Slovenije je julija prejela 1.711 evrov neto plače in skoraj tisočaka bruto regresa, za pet dni dopusta na gori Ortler v Italiji pa je porabila 235 evrov.

Predsednica sindikata delavcev v zdravstveni negi Jelka Mlakar v sindikatu ni redno zaposlena. Ima pogodbo, po kateri ji mesečno pripada 900 evrov neto (redno je zaposlena v UKC Ljubljana). Sedem dni dopusta je preživela na Pagu, kar je družinski proračun stalo približno 400 evrov.

Rebolj se skriva za mediji
V Pergamu so se izmikali in izgovarjali na objave v drugih medijih, kjer smo prebrali, da njihov šef Rebolj na mesec zasluži neto 1.300 evrov.

Drago Lombar iz konfederacije novih sindikatov Slovenije ni uspel odgovoriti zaradi manjšega operativnega posega. Preostali sindikati so vse naše poskuse dobiti konkretne odgovore prezrli.

Drago Ščernjavič iz Sindikata državnih organov Slovenije nam ves teden ni odgovoril, saj je menda sestankoval.
Obišči žurnal24.si

Komentarjev 0

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.