Slovenija toži Evropsko komisijo

Foto: Žurnal24 (Foto: BOBO)
RS je prejšnjo sredo vložila svojo prvo tožbo proti Evropski komisiji, je povedal minister za kmetijstvo Milan Pogačnik. RS s tem nasprotuje 1,5 milijona evrov visoki kazni, ki ji jo je naložila komisija.
Oglej si celoten članek
"Tožba je bila vložena pravočasno, prejšnjo sredo, torej 20. maja," je povedal minister za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano Milan Pogačnik pred začetkom zasedanja ministrov EU za kmetijstvo in ribištvo v Bruslju. Slovenija s tožbo nasprotuje približno 1,5 milijona evrov visoki kazni, ki ji jo je naložila komisija zaradi po njeni oceni neupravičeno porabljenih kmetijskih sredstev.

"To je prva taka tožba. Zanjo smo se odločili, ker menimo, da so naše utemeljitve upravičene in da je sankcija veliko preostra glede na vsebino omenjene kršitve," je pojasnil minister.

S predstavniki Evropske komisije minister Pogačnik danes ni govoril, saj so posvetovanja s komisijo potekala že pred vložitvijo tožbe. "Ko smo dobili sklep, smo se s komisijo posvetovali, kakšne so pravne možnosti," je pojasnil minister.

To je sploh prva tožba, ki jo je Slovenija vložila proti Evropski komisiji na Sodišču Evropske skupnosti v Luksemburgu, odkar je maja leta 2004 postala članica EU.
Obišči žurnal24.si

Komentarjev 1

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.