V začetku prihodnjega leta bo družba SES Spar European Shopping Centers, podjetje skupine Spar, severno od Celovških dvorov začela graditi nakupovalno središče.
Projekt, vreden okoli sto milijonov evrov, naj bi zaključili septembra 2012. SES sicer upravlja 23 nakupovalnih središč v petih državah, med njimi štiri slovenske. Letni promet najemnikov preseže dve milijardi evrov.
Igor Mervič, Spar SlovenijaOcenjujemo, da imamo v Sloveniji okoli 20-odstotni tržni delež, ki se bo z novim nakupovalnim centrom verjetno povečal.
Center v Šiški bo imel 32 tisoč kvadratnih metrov najemnih površin, na strehi pa bo okoli šest tisoč kvadratnih metrov zunanjih površin, ki bodo namenjene prostočasnim aktivnostim.
“Osem let sem se ukvarjal s tem, da smo dobili občinski podrobni prostorski načrt (OPPN), zdaj predajam te plane SES, jasno pa je, da bom pomagal, kjer bo možno,” je dejal Igor Mervič, generalni direktor Spara Slovenije.
Ljubljanski župan Zoran Janković je priznal, da je v prejšnji funkciji, kot prvi mož Mercatorja, Sparu v Šiški nasprotoval, kot župan pa navija zanj.
“Ta projekt bom pozorno spremljal, bom nekakšen nadzornik OPPN,” je dejal in napovedal, da bo čez 14 dni predstavil podoben projekt na drugem koncu Ljubljane.