Študentskih del je vedno premalo

Foto: Žurnal24 Aleksandar Lukić (Foto: Saša Despot)
Iskanja študentskega dela se je treba lotiti aktivno in z več strani hkrati.
Oglej si celoten članek

Gospodarska kriza oziroma že dolgo pričakovana recesija ne bo prizanesla niti študentom. Kaže se v bolj praznih oglasnih deskah študentskih servisov, ki so bile še lani krepko polepljene z oglasi: iščemo delavca v proizvodnji, za etiketiranje, anketiranje, lektoriranje, prevajanje in tako dalje. Potrebe po poletnih delavcih v nekaterih družbah preprosto ni, kar je nekako logična posledica glede na to, da je natančno 520 delodajalcev prejemnikov subvencij za skrajšani delovnik (v sredo najaktualnejši podatek s spletne strani Zavoda RS za zaposlovanje). A del menda za študente ne bo premalo, trdijo pri enem izmed posrednikov študentskih del. Vprašanje, ki se ob tem postavlja, pa je, ali je na voljo zadosti "pravih" del; takšnih, ki si jih dijaki in študentje dejansko želijo opravljati. Verjetno ne. Verjetno jih ni bilo zadosti niti lani, a tu so študentski delavci tisti, ki se morajo odločiti, ali denar želijo – ali ne. Vse, kar morajo storiti, je sprejeti tisto, kar se jim ponuja, pa naj bo to mesec strežbe ali dela za tekočim trakom.

Alternativa. Mnogi dijaki in študentje tarnajo, da dela ne najdejo. Pri nekaterih je to deloma celo upravičeno – cele dneve namreč visijo na enem študentskem servisu. A iskanja študentskega dela se je treba lotiti aktivno in ne le dan pred želenim začetkom. Treba je pregledati čim več ponudb in uporabiti alternativne vire. Ob iskanju na spletu smo izbrskali borzo del in STA Ljubljana, ki med drugim oglašujeta delo v tujini. Zakaj pa ne? Združite prijetno s koristnim.

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 1

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.