“Ta šola me je drago stala”

Foto: Žurnal24 Gordana Šporar si je začela denar izposojati že leta 2006. (Foto: Nada Černič Cv
Od obsojene Šporarjeve bodo poskušali iztožiti posojeni denar.
Oglej si celoten članek
S tem sistemom je nekaj narobe, saj je od prijav do ovadbe trajalo nekaj let.
Oškodovanka

“Zadovoljna sem, saj vsaj nekaj let ne bo mogla goljufati,” se je na odločitev višjega sodišča o zvišani zaporni kazni odzvala ena od oškodovank. Višje sodišče je namreč 34-letni Gordani Šporar z Zgornjega Obreža pri Artičah dosodilo deset mesecev višjo zaporno kazen, kot je bila tista, ki jo je določilo novomeško okrožno sodišče.

Zadnje je Šporarjevo zaradi goljufij, poslovnih goljufij in ponarejanja listin obsodilo na 44-mesečno zaporno kazen, po pritožbi njene zagovornice Klavdije Kerin in okrožnega državnega tožilca Bogdana Matjašiča pa ji je višje sodišče prisodilo še deset mesecev kazni več. Predvsem zaradi obsojenkine vztrajnosti pri goljufanju in lažnih sklicevanj na bolezen njega otroka. Lastnica podjetja Begonaro in nekdanja najemnica Pacifika v Krškem ter Site klape v Novem mestu že prestaja zaporno kazen.

Denar hočejo nazaj
“Z obsodbo je zadeva načeloma končana, dobili smo moralno zadoščenje, zdaj hočemo še materialno,” je za Žurnal povedala ena od oškodovank, ki je Šporarjevi posodila več kot 150 tisoč evrov. Boji se, da njo in preostale opeharjence čaka dolga pot, da bodo svoj denar, ki je izginil neznano kam, dobili nazaj.

Podjetje Begonaro je šlo v stečaj, Šporarjeva je premoženje zastavila, avto, ki ga je kupila v času, ko je že bila zadolžena, pa je kupila na lizing. “Govori se, da ima denar naložen v švicarski banki in da je vlagala v podjetja na Hrvaškem,” govorice povzema naša sogovornica, ki jo je šola s posojanjem denarja drago stala. “Gradila sem na zaupanju, saj mi je posojilo prvič pošteno vrnila. To me je izučilo in odslej bi me nekdo težko nagovoril, da bi mu posodila samo 50 evrov.”

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 1

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.