“Treba se bo odločiti”

Foto: Žurnal24 Župan Mencinger bo danes uradno predstavil predlog regijskega centra za ravnanje
Kranj. Danes težko pričakovana seja o regijskem centru za ravnanje z odpadki.
Oglej si celoten članek

Danes naj bi padla končna odločitev glede gorenjskega regijskega centra za ravnanje z odpadki (Cero).

V Kranju bo seja konzorcija gorenjskih občin, obeta pa se vroča razprava, saj se je regija zadnje čase glede vprašanja lokacije precej razklala.

Konkurenčen predlog
“Treba se bo odločiti,” je pred današnjo sejo Cera dejal jeseniški župan Tomaž Tom Mencinger.

Na seji namerava uradno predstaviti Kranju konkurenčen predlog regijskega centra na Jesenicah. Po neuradnih informacijah naj bi imel podporo zgornje Gorenjske.

Kranjčani samo o Polici
Da mora danes pasti odločitev, se strinjajo tudi v Kranju. Predsedujoči Ceru Mencingerjeve pobude ne podpirajo.

“Mi lahko razpravljamo samo o nadaljevanju zastavljenega in s strani Cera potrjenega projekta – gradnji centra na Polici. Nihče nam še ni predstavil argumentov, zakaj ga ne bi po dveh letih dejavnosti izpeljali do konca,” je posvaril kranjski podžupan Stane Štraus.

Ne gre za tekmo
“Ne gre za tekmovanje med Kranjem in Jesenicami, pač pa je velik problem čas,” je opozoril Mencinger. Kako močno podporo drugih občin pričakuje pri svojem predlogu, pred sejo ni želel ugibati.

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 1

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.