Za Markeša je odstavitev poraz civilne drže

Foto: Žurnal24 "Informacija o dogodkih na kosilu 8. maja 2008, ki sem jo posredoval kolegom na
"Svojo odstavitev jemljem kot poraz civilne drže, ki bi v Sloveniji poskušala razvezati logiko blokov in politično instrumentalizacijo," je poudaril odgovorni urednik Dela Janez Markeš.
Oglej si celoten članek

Glede trditev, da se za vpliv na Delu "prerivata" SD in Zares, je Janez Markeš povedal, da definitivno vidi interese SD.

 
 

Ne vem, to bi bilo dobro njih vprašati. Skratka, oni lahko to storijo in oni so pač to storili.

Janez Markeš

 
"Kar se tiče konstrukta, da se na Delu prerivata SD in Zares, jaz definitivno vidim interese SD. To, da je zraven Zares, pa je popolna izmišljotina, saj tega ni nikdar nihče niti enkrat poskusil," je dejal Markeš in dodal, da so analize člankov časnika Dela pokazale, da je pojavljanje stranke Zares v časopisu Delo na repu lestvice.

Po besedah odgovornega urednika Dela nikomur na desnici "v Janševem krogu", niti na levici "pri Pahorjevih", ne ustreza uredniška politika, ki ne bi spodbujala blokov. Dodal je, da svojo odstavitev jemlje kot poraz civilne drže, ki bi v Sloveniji poskušala razvezati logiko blokov in politično instrumentalizacijo.

Prepričan je, da gre "tukaj krivda na vse strani". "Tako na vlado, ki je s svojimi očitki iz lanskega 15. novembra in s svojimi obtožbami, da Delo služi SD, poskrbela za okoliščine, da so ljudje začeli izgubljati živce," je pojasnil. Na vprašanje, kako komentira pisanje medijev, da je bil razrešen, ker je zavrnil predlog direktorja Pivovarne Laško Boška Šrota, da bi na Delu začeli favorizirati SD, je Markeš odgovoril: "Ne vem, to bi bilo dobro njih vprašati. Skratka, oni lahko to storijo in oni so pač to storili."
Obišči žurnal24.si

Komentarjev 1

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.