1000. tekmo ovenčal s prazno mrežo

Vratar italijanske nogometne reprezentance Gianluigi Buffon je 1000. uradno tekmo v karieri končal brez prejetega gola.

V okviru kvalifikacij za nogometno SP 2018 v Rusiji je Italija v Palermu premagala Albanijo z 2:0 (1:0). Gianluigi Buffon je s 168. reprezentančnim nastopom poskrbel tudi za nov "evropski rekord".

Italijani so na tekmi z Albanci povedli z golom Danieleja De Rossija v 12. minuti z enajstmetrovke, končni izid pa je v 71. minuti dosegel Ciro Immobile. S porazom se je Italija na razpredelnici izenačila s Španijo, ki je v kvalifikacijah v dozdajšnjih petih nastopih prav tako dosegla štiri zmage.

Tekmo je zasenčila prekinitev v 58. minuti, ko so albanski navijači na zelenico zmetali pirotehniko. Sodnik je tekmo prekinil za devet minut, albanski navijači pa so čezmerno protestirali že ob enajstmetrovki.

Ob jubileju Buffona pa ne gre pozabiti, da 39-letni vratar nogomet na Apeninskem polotoku zaznamuje že dve desetletji. V karieri mu manjkata praktično le dva naslova. Nikoli se ni veselil zmage v ligi prvakov, z Italijo pa še ni osvojil evropskega prvenstva. Zato pa Buffon prihodnje leto v Rusiji lahko osvoji še drugič naslov svetovnega prvaka.

Španija je danes ugnala Izrael s 4:1 (2:0) in je na prvem mestu lestvice zaradi boljše razlike v golih. Za Španijo so zadeli David Silva (13.), Victor Vitolo (45.+1), Diego Costa (51.) in Isco (88.). Lior Refaelov je v drugem delu v 76. minuti pripeljal Izrael na 1:3.

Na SP še naprej upa tudi Avstrija, ki je v Dunaju premagala Moldavijo z 2:0 (0:0). Za naše severne sosede sta na stadionu Ernest Happel zadela Marcel Sabitzer (75.) in Martin Harnik (90.). Na lestvici skupine F pa še vedno vodijo Srbi, ki so danes v gosteh ugnali Gruzijo s 3:1 (1:1). Irska in Wales sta se razšla brez doseženega gola - 0:0.