35-letnik junak velikega preobrata na enem največjih derbijev na svetu

Olivier Giroud je poskrbel za sladko zmago AC Milana.

"Derby della Madonnina" na stadionu San Siro v lombardijski prestolnici se je končal z zmago AC Milana z 2:1. Osemnajstkratni italijanski prvak se je po zmagoslavju v 24. krogu italijanskega prvenstva vodilnemu in danes osmoljenemu Interju približal na vsega točko.

Po prvem polčasu že 230. uradne tekme med slovitima milanskima zasedbama je bolje kazalo Interju. Izbranci Simoneja Inzaghija, med njimi je bil tudi nekdanji slovenski reprezentančni vratar Samir Handanović, so povedli v 38. minuti. Po kotu, ki ga je izvajal Hakan Calhanoglu, je hrvaški reprezentant Ivan Perišić neubranljivo zadel v spodnji desni kot gola francoskega vratarja Mika Maignana.

Rossoneri, ki na današnjem obračunu niso mogli računati na poškodovanega Šveda Zlatana Ibrahimovića, so v drugem polčasu tekmo povsem postavili na glavo. Absolutni junak dvoboja je bil 35-letni francoski napadalec Olivier Giroud, ki je med 75. in 78. minuto dosegel dva gola in Interju prizadejal drugi poraz v tej sezoni.

Inter sicer še vedno ostaja na prvem mestu v serie A. Ob tekmi manj ima točko več od AC Milana in štiri od tretjeuvrščenega Napolija.