Ameriško slavje zasenčila tragična nesreča Vonnove

Foto: Profimedia
Foto: Profimedia
Edina slovenska predstavnica na tekmi Ilka Štuhec je olimpijski smuk končala na 15. mestu (+1,98).
Oglej si celoten članek

Američanka Breezy Johnson je nova zmagovalka ženskega olimpijskega smuka v alpskem smučanju. Tridesetletnica je bila najhitrejša na današnji dirki na klasični progi Olympia delle Tofane. Slovenijo je na tekmi zastopala Ilka Štuhec, ki je na tretjih olimpijskih igrah ostala brez iskanega odličja. Končala je na 15. mestu.

Tekma je bila dramatična in s prekinitvami. Prva daljša prekinitev je nastopila, ko se je na progo s številko 13 pognala ameriška šampionka, kraljica hitrosti Lindsey Vonn. Njen napad na četrto olimpijsko kolajno, drugo smukaško zlato po letu 2010 se je končal že po 12 sekundah in nekaj vratcih po padcu v snegu z novo hudo poškodbo že poškodovanega levega kolena. Američanko so v bolečinah s proge evakuirali s helikopterjem.

Kriki bolečine Grozljivo: Lindsey Vonn na tleh, v cilju smrtna tišina

Že pred nastopom ameriške zvezdnice je Breezy Johnson s številko 6 postavila najboljši čas (1:36,10). Johnson je že lani premagala vso konkurenco za naslov svetovne prvakinje v smuku, skupaj z Mikaelo Shiffrin pa je slavila tudi v ekipni kombinaciji. Je bila "tiha" favoritinja. Do obeh naslovov svetovnega in olimpijskega, je prišla ne da bi prej zmagala v svetovnem pokalu.

Srebro je vzela Nemka Emma Aicher, ki je boj za zlato izgubila za pičlih štiri stotinke sekunde. Domača zvezdnica Sofia Goggia (+0,59) je dobila boj za bron.

Ilka Štuhec na pogled ni naredila nobene večje napake, a je vseeno precej zaostala za najboljšimi tekmovalkami. Razočaranje je prišlo do izraza med intervjujem za nacionalno televizijo, med katerim ni mogla zadržati solz.

Foto: Profimedia Ilka Štuhec

Cilj dvakratne svetovne prvakinje v smuku v letih 2017 in 2019 je bil kot vedno postavljen najvišje. Pričakovala je, da se ji bo prav v njej ljubi Cortini, kjer je v svetovnem pokalu že šestkrat stala na stopničkah, od tega dvakrat na najvišji, izšlo za edino odličje, ki ga še nima - torej olimpijsko.

Zatrla zadevo v kali Tini Maze kaj takega ne pade na pamet: Sploh nimam želje

Cortina tokrat ni bila na strani najhitrejše slovenske smučarke. Vremenske razmere, zlasti obilno sneženje v tednu pred začetkom iger, so zmehčale progo. Štuhec že na treningih ni bila najbolj prepričljiva in ni mogla pokazati voženj, ki jih zna.

Na prvem preizkusu proge je padla, potolčena z bolečim palcem je nadaljevala. Drugega v soboto je opravila od starta do cilja na 12. mestu. Današnji boj za odličja pa kljub dobri volji in odločenosti končala z zaostankom 1,98 sekunde za prvakinjo, izven vsaj deseterice.

Izide tekme si lahko ogledate TUKAJ.  

dezurni@styria-media.si

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 0

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.