Angleško prvenstvo znova odprto, Cityju spodrsnilo v ključnem trenutku

West Ham je podaljšal upanje Liverpoolu, medtem ko Tottenham ostaja v igri za Ligo prvakov.

Nogometaši Manchester Cityja so v 37. krogu angleške lige zapravili lepo priložnost, da si praktično že zagotovijo naslov prvaka. Na gostovanju pri West Hamu so igrali le neodločeno 2:2. Po prvem polčasu so celo zaostajali z 0:2, v drugem pa vendarle prišli vsaj do točke, ki jim je ob tekmi več zagotovila štiri točke prednosti pred Liverpoolom.

V 84. minuti so imeli celo veliko priložnost za popoln preobrat, a je Riyad Mahrez zgrešil enajstmetrovko, Lukasz Fabianski je strel ubranil in podaljšal boj za naslov prvaka.

Varovanci Pepa Guardiole so imeli veliko terensko premoč. Igralo se je praktično na en gol, toda domači so bili nevarni v protinapadih, dva izmed njih je v prvem delu uspešno zaključil Jared Bowen.

Na začetku drugega dela je Jack Grealish znižal zaostanek, nato pa je v 69. minuti po prostem strelu Mahreza z leve strani neposrečeno posredoval Čeh Vladimir Coufal in zatresel lastno mrežo. City je nadaljeval napade, a kljub priložnostim je izid ostal nespremenjen.

Nogometaši londonskega Tottenhama ostajajo v igri za uvrstitev v ligo prvakov. Tokrat so z 1:0 premagali Burnley in s tekmo več na četrtem mestu prehiteli mestnega tekmeca Arsenal, ki bo svojo tekmo tega kroga odigral v ponedeljek.

Varovanci Antonia Conteja so do zmage prišli z nekaj sreče. Imeli so terensko premoč, tekmec, ki se bori za obstanek, je do uspeha poskušal z obrambno igro, bil pri tem uspešen vse do sodnikovega dodatka v prvem polčasu, ko je Ashley Barnes v kazenskem prostoru nesrečno igral z roko, Harry Kane pa je že 21. zapovrstjo uspešno izvedel najstrožjo kazen.

V drugem delu je Burnley zaigral bolj napadalno, si priigral tudi nekaj priložnosti za izenačenje, a predvsem Barnes spet ni imel sreče, zadel je namreč vratnico.

Burnley je s tem izgubil mesto in je zdaj na 18. mestu, ki bi ga vodilo ligo nižje. Leeds, njegov glavni konkurent v boju za obstanek, je namreč iztržil točko, na domačem igrišču je proti Brightonu do nje prišel šele v sodnikovem dodatku, strelec gola je bil rezervist Pascal Struijk.

V preostalih tekmah je Leicester s 5:1 v gosteh ugnal Watford, Aston Villa in Crystal Palace sta se razšla z izidom 1:1, isti izid je bil tudi na obračunu med Wolverhamptonom in Norwichem.