Angleži zlahka, en velik nič Hrvaške

Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 John Terry in Craig Bellamy Foto: Žurnal24 Fabio Capello Foto: Žurnal24 Darren Bent Foto: Žurnal24 Jack Wilshere in Aaron Ramsey Foto: Žurnal24 Darren Bent Foto: Žurnal24 Lasha Salukvadze in Niko Kranjčar Foto: Žurnal24 Gogita Gogua, Alexander Iacvili in Niko Kranjcar Foto: Žurnal24 Aleksander Amisulašvili, Jaba Kankava in Niko Kranjčar Foto: Žurnal24 Gogita Gogua in Ognjen Vukojević
V skupini G kvalifikacij za Euro 2012 je Anglija nadigrala Wales in se prebila na prvo mesto. V skupini F je katastrofo doživela Hrvaška (0:1). Igrali so zelo slabo, nato pa dobili gol v 90. minuti.

Cardiff je bil utišan že po 15 minutah, ko je gostujoča reprezentanca Anglije vodila že z 2:0. V sedmi minuti je z bele točke zadel Frank Lampard, sedem minut kasneje je na rezutat prvega polčasa in kot se je kasneje izkazalo tudi tekme povišal Darren Bent. Valižanov, kot da ne bi bilo na zelenici, tako premočni so bili Angleži. Domačim je manjkalo samozavesti in priložnosti gostov so si sledile ena za drugo. Po 45 minutah bi bilo lahko še kaj več od 2:0. Nič drugače ni bilo v drugem polčasu. Tako so imeli Valižani prvi nevarnejši strel na tekmi šele v 63. minuti, ko je z 20 metrov prek gola streljal Arsenal Aaron Ramsey. To je bila stota tekma med sosedama, za Angleže pa je to 65. zmaga. Tako so v kvalifikacijski skupini G Angleži z desetimi točkami ujeli doslej vodilno Črno goro, ki je to soboto prosta, Wales je brez ene same točke ostal na zadnjem, petem mestu.

Nemci so s 4:0 nadigrali Kazahstan. Po dvakrat sta zadela Miroslav Klose in Thomas Müller. Po štirih tekmah imajo tako Nemci na vrhu skupine A 12 točk, dali pa so že 13 golov.

Angleži so izjemoma igrali v postavitvi 4-3-3. "Tako sem se odločil zaradi valižanskega sloga igra. Wayne Rooney in Ashley Young sta imela tako malo drugačni vlogi. Ko smo se branili, so bili prisiljeni igrati bolj široko. Ta postavitev je bila proti njim zelo dobra, ne vem pa, če jo bomo uporabili tudi na naslednji tekmi," je pojasnil selektor Fabio Capello. Igralci so bili nad spremembno navdušeni. "To je bilo res nekaj novega, a selektor je vedel, kaj dela in se je obrestovalo. Ko smo izgubili žogo, smo začeli garati, da bi jo takoj dobili nazaj. Ves čas smo vršili pritisk," je dejal Ashley Young. Valižani se kljub štirim porazom ne bodo udali, saj verjamejo v nov začetek pod novim selektorjem Garyjem Speedom. "To je bil prvi korak k temu, da postanemo uspešna ekipa. Sem in tja smo pokazali nekaj lepih potez," je povedal novi kapetan Wales, komaj 20-letni Ramsey.

Katastrofa Hrvaške
V prvem polčasu so Hrvati igrali zelo bledo in bili povsem nemočni proti obrambno postavljenI Gruziji. Imeli so en sam res nevaren strel. Po odmoru so naši južni sosedi, katere je petdesetič vodil Slaven Bilić, le krepinili bolj ofenzivno, a so bili vsi streli na gol neuspešni. V 90. minuti pa je sledila hladna prha, ko je eno redkih gruzijskih priložnosti za zmago z 1:0 vnovčil Levan Kobiašvili. Bila je to ena najslabših predstav Hrvaške v zadnjih letih. "Hrvaška je ponudila en velik nič," so zapisali naši kiolegi na 24sata.hr. S tremi točkami se je Gruzija na drugem mestu skupine F Hrvaški približala na točko zaostanka. Grki so z zmago nad Malto (1:0) prevzeli vodstvo.

Razgrajala na letalu
Hrvaški mediji poročajo, da sta se dva hrvaška navijača na letalu za Tbilisi zapletla v prepir s starejšim moškim, ki je potoval s hčerko. "Na letalu je bilo deset naših navijačev. Dva sta se zapletla v prepri s starejšim gospodom, ki je potoval s hčerko. Po nekaterih informacijah naj bi pilot zaradi tega pristal na najbližjem letališču," je dejal Kruno Grlević, predsednik ene od številnih hrvaških navijaških skupin.

Srbi dohiteli Slovence
Reprezentanca Srbije je v kvalifikacijski tekmi za nastop na evropskem prvenstvu v skupini C doma premagala Severno Irsko z 2:1 (0:1). Na Marakani, kjer je bilo le nekaj gostujočih navijačev, domači pa zaradi navijaških incidentov v Italiji na stadionu niso smeli biti, so Severni Irci povedli z golom Garetha McAuleyja (40), za preobrat sta poskrbela Marko Pantelić (65) in Zoran Tošič. Srbija je tako na lestvici skupine C, v kateri na prvih mestih ostajata Italija in Slovenija, prehitela Severno Irsko.

Koprčan zabil za Estonce
Estonija
, ki v kvalifikacijah za Euro 2012 igra v isti skupini kot Slovenija, je na prijateljski tekmi v Talinu premagala Urugvaj z 2:0 (0:0). Za Estonce sta zadela nogometaš Luke Koper Konstantin Vasiljev (62) in Vjačeslav Zahovaiko (66).