Anže Kopitar lastnoročno pometel z eno najboljših ekip lige (video)

Kralji so se oddolžili St Louisu, Kopitar zablestel z dvema goloma in podajo.

Hokejsti Los Angeles Kings so po bolečem porazu v podaljšku v noči na soboto dan kasneje vendarle v novem podaljšku uspeli najti pot do uspeha proti St Louisu. Mož odločitve je bil Adrian Kempe, slovenski zvezdnik v ligi NHL Anže Kopitar pa je prispeval kar tri točke.

Če so kralji dan prej zapravili zmago, ko so prav tako po podaljšku slavili igralci St. Louisa,  so jo tokrat iztrgali iz rok ekipe Blues. Po zaostanku z 0:3 v prvi tretjini so se v drugi vrnili. V tretji ekipi nista našli poti do zmage, jo je pa v podaljšku Los Angeles. Po 1:45 minute je zadel Kempe.

Kralji so tako po štirih zaporednih porazih vendarle prišli do zmage, za katero pa je bil najbolj zaslužen prvi junak rednega dela tekme, Anže Kopitar, ki je prispeval kar dva zadetka in eno podajo.

Kings sicer tekme ne bi mogli odpreti na slabši način, saj so že po vsega dobrih enajstih minutah zaostajali s 3:0. Nato pa je na sceno stopil slovenski as...

Začelo se je v 14. minuti, ko je uspel znižati izid na 3:1, medtem ko je ob koncu druge tretjine najprej poskrbel, da so Kings zaostajali le še za en zadetek, prispeval pa je tudi ključno podajo za zadetek Matta Luffa, ki je popeljal tekmo v podaljšek, kateri se je na koncu po zaslugi Šveda Kempeja razpletel v prid kraljev.

Kralji so z 10 zmagami, osmimi porazi in petimi zmagami v podaljšku še naprej na petem mestu v skupini Honda West.

* Izidi:
Los Angeles Kings - St. Louis Blues        4:3 (podaljšek)
(Anže Kopitar dva gola in podaja v 20:13 minute igre)
Montreal Canadiens - Winnipeg Jets         7:1
Colorado Avalanche - Anaheim Ducks         4:5 (podaljšek)

3. Colorado      13   7    2   68:55    28
4. Minnesota     13   8    1   69:60    27
5. Los Angeles   10   8    5   68:65    25
6. Arizona       11  10    3   65:73    25
7. Anaheim        7  12    6   55:76    20
8. San Jose       8  11    3   63:86    19