Arhitekt zgradil Igokeino zmago nad Olimpijo

Foto: ABA Prepelič Joksimović Igokea Union Olimpija liga Aba Foto: ABA Blažič Hammonds Omić Igokea Union Olimpija liga Aba Foto: ABA Waters Page Hammonds Igokea Union Olimpija liga Aba Foto: ABA Hammonds Waters Igokea Union Olimpija liga Aba Foto: ABA Omić Page Jorović Igokea Union Olimpija liga Aba Foto: ABA Šulović Baynes Igokea Union Olimpija liga Aba Foto: ABA Edwards Baynes Murić Igokea Union Olimpija liga Aba
Košarkarji Uniona Olimpije so v ponedeljek zvečer izgubili na zadnji tekmi 6. kola lige Aba, kjer jih je v Laktaših ugnala še naprej nepremagana ekipa Igokee (87:82). Preobrat domačih je po izvrstnem prvem polčasu Ljubljančanov zrežiral Clifford Hammonds, sicer diplomirani arhitekt.

Košarkarji Uniona Olimpije so doživeli drugi zaporedni poraz v ligi Aba in z izkupičkom 3-3 zdrsnili proti sredini razpredelnice. Ob še dveh neuspešnih predstavah v Evroligi imajo Ljubljančani zdaj že kar dolg niz neuspehov, pred njimi pa je ta teden še eno zahtevno gostovanje v okviru evrolige v Moskvi pri Himkiju.

Zeleno-beli so odigrali zelo dober prvi polčas, solidno tretjo četrtino in katastrofalnih zadnjih deset minut, tako da niso imeli možnosti, da bi Igokei v domači dvorani Laktaši zadali prvi poraz v ligi Aba. Banjalučani tako še naprej ostajajo edina neporažena ekipa v ligi.

Uvodno vodstvo 14:6 je bila dobra napoved za Ljubljančane, ki so začeli poletno, navdahnjeno v napadu in dovolj organizirano v obrambi, da se jim domači ves prvi polčas niso približali. V 18. minuti je imela Olimpija pri rezultatu 39:27 rekordno prednost.

Filipovski: "Nič še ni izgubljenega"

A ta razlika je skopnela veliko hitreje, kot so jo zmaji gradili. Zapravili so jo v manj kot treh minutah na začetku drugega polčasa (45:45), nato sicer do konca tretje četrtine ohranili ravnotežje, popolnoma pa so odpovedali v zadnjih desetih minutah.

Igokea je že v štartu povedla s 65:58, v 33. minuti je bilo 67:58, ko se je razlika v 35. minuti povzpela na + 12 (72:60), pa je bilo jasno, da bo Olimpija drugič na gostovanjih v ligi Aba ostala praznih rok.

Pri Olimpiji, ki bo prihodnji ponedeljek gostila MZT Skopje, so bili najboljši strelci Dominic Waters s 15 točkami (met iz igre 7:8), Dylan Page (trojke 3:4), Dino Murić ter Alen Omić, ki so zbrali po enajst točk.

"V prvem polčasu smo igrali disciplinirano, nato pa smo postali sami sebi največji sovražnik. Igrali smo brezglavo. Videla se je neizkušenost mojih igralcev. Sedaj moramo dvigniti glave, se zbrati in samozavestno nadaljevati sezono, ki bo še dolga in nič ni izgubljenega," je po tekmi dejal trener Sašo Filipovski.