Arsenal dobil londonski obračun, užival tudi Mick Jagger

Arsenal s prepričljivo predstavo zadržal prednost pred Cityjem.

Kar nekaj neavijačev Arsenala je bilo zaskrbljenih pred gostovanjem njihovega moštva pri Fulhamu, ki v tej sezoni igra dobro in se nahaja v zgornji polovici lestvice Premier League. A skrb je bila povsem odveč.

Topničarji so hitro zagospodarili na zelenici stadiona Craven Cottage. Najprej so dosegli zadetek, ki je bil po posredovanju VAR-a razveljavljen, nato pa so bili v prvem polčasu še trikrat natančni. Prvič se je žoga regularno v domači mreži znašla v 21. minuti, ko je po kotu najvišje skočil brazilski branilec Gabriel Magalhães in okroglo usnje poslal za hrbet nekdanjega klubskega kolega Bernda Lena.

Le pet minut kasneje je bilo 0:2. Gostje so nanizali kar 24 podaj, z zadnjo pa je tokrat izjemni Belgijec Leandro Trossard pred golom našel Gabriela Martinellija, ki mu z glavo ni bilo težko zadeti. Trossard, ki je v zimskem prestopnem roku okrepil Arsenal, je na dvoboju sicer zbral tri asistence.

Naslednjo je vpisal v sodnikovem dodatku prvega polčasa, ko je znova podal z leve strani, žogo je v kazenskem prostoru domačih lepo zaustavil kapetan Martin Ødegaard, s 'finto'  iz igre vrgel dva tekmeca, nato pa močno ustrelil za 0:3.

Vodstvo gostov bi bilo lahko še višje, a sta še dve izjemni priložnosti zapravila Trossard in Granit Xhaka.

V drugem polčasu je Arsenal večino časa mirno ohranjal prednost. Najprej bi sicer Martinelli še povišal razliko, nato pa se je moral na drugi strani ob strelu Bobbyja Decordova-Reida izkazati vratar Aaron Ramsdale, po kotu, ki je sledil, pa je prečko z glavo zatresel srbski napadalec Fulhama Aleksandar Mitrović.

Do konca tekme je imel lepo priložnost še rezervist in povratnik po poškodbi Gabriel Jesus, ki se je poškodoval na svetovnem prvenstvu v Katarju, vendar je Brazilec po nesebični podaji Fabia Vieira nastreljal Lena. Nenatančen je bil tudi Ødegaard, ki je z ugodnega položaja ustrelil nad prečko.

V predstavi Topničarjev je s svojima sinovoma Lucasom in Deverauxjem sicer užival tudi sloviti pevec skupine Rolling Stones Mick Jagger.

Z zmago je Arsenal ohranil pet točk pred Manchester Cityjem, ki je že v soboto po neprepričljivi predstavi slavil z 1:0 proti Crystal Palacu. Za Meščane je bil iz enajstmetrovke natančen Erling Håland.

Po tokratnem spodrsljaju pa se je od boja za naslov najverjetneje dokončno poslovil tretji Manchester United. Ta je pred domačimi gledalci brez zadetkov remiziral proti zadnjemu Southamptonu. Že v prvem polčasu je neposredni rdeči karton dobil Casemiro. Brazilec bo zaradi drugega neposrednega rdečega kartona manjkal tudi na naslednjih štirih ligaških tekmah rdečih vragov. Southampton je na dvoboju dvakrat zatresel okvir domačih vrat, vratnica gostov pa je bila na 'pravem mestu' enkrat. United zdaj za Arsenalom zaostaja že 16 točk, ima sicer tekmo manj.

Newcastle United, ki se bori za uvrstitev v ligo prvakov, je na zadnji nedeljski tekmi z 2:1 premagal Wolverhampton.

1. Arsenal             27  21  3   3   62:25  66
 2. Manchester City     27  19  4   4   67:24  61
 3. Manchester United   26  15  5   6   41:35  50
 4. Tottenham           27  15  3   9   49:37  48
 5. Newcastle           25  11  11  3   37:18  44
 6. Liverpool           26  12  6   8   47:29  42
 7. Brighton            24  11  6   7   45:31  39
 8. Fulham              27  11  6  10   38:37  39