Arsenal ne popušča, tokrat v gosteh boljši od mestnih rivalov

Topničarji so se vrnili na vrh ligaške razpredelnice.

Nogometaši Arsenala so z zmago v 15. krogu angleškega prvenstva proti Chelseaju (1:0) znova skočili na vrh lestvice. Pred tem je bil tam začasno Manchester City, ki je v soboto premagal Fulham z 2:1. Manchester United je na gostovanju klonil proti Aston Villi z 1:3, Liverpool pa je bil v gosteh z 2:1 boljši od Tottenhama.

Nogometaši Arsenala so v gosteh pri mestnih tekmecih osvojili tri točke in upravičili visoko uvrstitev na razpredelnici. Večji del dvoboja so bili boljši tekmec, slavili pa so po zaslugi Gabrielovega zadetka v 63. minuti. Brazilski branilec je zadel iz neposredne bližine po udarcu iz kota in zmedi v kazenskem prostoru. Arsenal ima na lestvici 34 točk, dve manj ima Manchester City.

V soboto so kljub igralcu manj na zelenici meščani izvlekli zmago proti Fulhamu. Za zmago je z enajstmetrovke zadel Erling Haaland v 95. minuti. Norvežan je po krajši odsotnosti zaradi poškodbe zadel še 18. v sezoni in je prepričljivo najboljši strelec angleškega prvenstva.

Njihov mestni tekmec Manchester United je po slabi predstavi klonil na Villa Parku proti Aston Villi z 1:3. Domačini so že v 11. minuti vodili z 2:0. Za zgodnje vodstvo je poskrbel Leon Bailey, Lucas Digne pa je bil izjemno natančen s prostega strela. Pred iztekom prvega dela je po strelu Luka Shawa žoga zadela Jacoba Ramseyja, spremenila smer in pristala v mreži nemočnega Emiliana Martineza. Ob začetku drugega polčasa je Ramsey zadel še na drugi strani in postavil končnih 3:1.

Visokoleteči Newcastle je na gostovanju na južni obali Anglije pri Southamptonu zmagal s 4:1. Za Newcastle, ki je zdaj tretji na lestvici v angleškem prvenstvu, so zadeli Miguel Almiron, Chris Wood, Joe Willock in Bruno Guimaraes. Gostujočo zmago so v mestnem derbiju vpisali tudi nogometaši Crystal Palacea, ki so bili z 2:1 boljši od West Hama. Zmago je Palaceu v četrti minuti sodnikovega dodatka priboril Michael Olise.

V zadnji tekma kroga je Liverpool premagal Tottenham z 2:1. V prvem polčasu je dvakrat zadel Egipčan Mohamed Salah, najprej v 11. minuti po asistenci Darwina Nuneza in potem še v 40. po hudi napaki Erica Dierja, ki je vračal žogo vratarju, a je bil Egipčan prej pri okroglemu usnju. V 70. minuti je za domače zaostanek znižal Harry Kane, a Tottenhamu, ki je vseskozi pritiskal, preobrata ni uspelo izpeljati.

1. Arsenal                13 11 1 1  31:11  34
 2. Manchester City        13 10 2 1  39:12  32
 3. Newcastle              14  7 6 1  28:11  27
 4. Tottenham              14  8 2 4  27:18  26
 5. Manchester United      13  7 2 4  18:19  23
 6. Brighton               13  6 3 4  22:17  21
 7. Chelsea                13  6 3 4  17:16  21
 8. Liverpool              13  5 4 4  25:16  19