Atletico zmagal, na vrhu Real, a ne tisti iz Madrida

Branilec naslova Atletico po zanesljivi zmagi zdaj četrti.

Atletico Madrid slovenskega nogometnega vratarja Jana Oblaka je v 12. krogu španskega državnega prvenstva na domači zelenici slavil proti Betisu s 3:0 in se z 22 osvojenimi točkami povzpel na četrto mesto lestvice. Na njem za vodilnim Realom Sociedadom zaostaja za tri točke. Pred rdeče-belimi sta še madridski Real in Sevilla s 24 točkami.

Varovanci Diega Simeoneja so imeli proti pred tem krogom četrtouvrščenimi tekmeci iz Seville vse pod nadzorom, Oblak pa je moral v vratih le malokrat posredovati ob bolj nevarnih strelih Betisa. S tem je Škofjeločan prvič po treh tekmah ohranil svojo mrežo nedotaknjeno.

Rdeče-beli so povedli v 27. minuti, ko je po lepem preigravanju in strelu z levico pod prečko Claudia Brava premagal Belgijec Yannick Carrasco. Bravo je že pred tem nekajkrat rešil Betis, na drugi strani pa je imel Oblak bore malo dela z izjemo obrambe po močnem strelu Williama Carvalha.

V drugem delu se razmerje moči na zelenici ni spremenilo, Atletico pa je do drugega zadetka prišel po avtogolu Germana Pezzelle v 63. minuti. Pred tem so domači zadeli še prek Maria Hermosa, a je sodniška ekipa gol razveljavila zaradi prepovedanega položaja. Več sreče pa je imel po ogledu v sobi VAR Joao Felix, ki je povišal na 3:0 in zadel prvič po 28. februarju.

Že v soboto je Real Madrid slavil pri Elcheju z 2:1 in začasno zavzel vrh lestvice s 24 točkami, prav toliko pa jih ima po sobotni zmagi proti Osasuni z 2:0 tudi Sevilla. Nocoj je Real Sociedad na velikem baskovskem derbiju igral neodločeno proti Athleticu iz Bilbaa (1:1) in se obema odlepil za točko. Za moštva iz San Sebastiana je z bele točke zadel Alexander Isak v 58. minuti, za Athletic, ki je v zaključku igral z desetimi igralci, pa je izenačil Iker Muniain v prvi minuti sodnikovega dodatka.

Devetouvrščena Barcelona (16 točk) je v soboto doma le remizirala proti Alavesu (1:1), Valencia pa je doma z 2:0 ugnala Villarreal.

Danes sta bili na sporedu še tekmi Cadiz - Mallorca (1:1) in Getafe - Espanyol (2:1), krog pa bodo na španskih zelenicah sklenili v ponedeljek, ko bosta na sporedu tekmi Rayo Vallecano - Celta Vigo ter Levante - Granada.

1. Real Sociedad     12   7   4   1  17:10  25
 2. Real Madrid       11   7   3   1  26:12  24
 3. Sevilla           11   7   3   1  19:7   24
 4. Atletico Madrid   11   6   4   1  18:10  22
 5. Betis             12   6   3   3  19:15  21
 6. Rayo Vallecano    11   6   1   4  18:12  19
 7. Osasuna           12   5   4   3  14:15  19
 8. Athletic Bilbao   11   4   6   1  11:7   18