Atletico povečal razliko proti Realu

Atletico zabil pet golov, Oblak 15. v sezoni nepremagan.

Madridski Atletico je v vnaprej odigrani tekmi 33. kroga zanesljivo s 5:0 ugnal moštvo Eibarja in po neodločenem izidu Reala Madrida proti Getafeju (0:0) povišal prednost v španskem prvenstvu na tri točke. Jan Oblak je za rdeče-bele iz Madrida branil vso tekmo in 15. v prvenstvu ostal nepremagan.

V zadnjih tednih so varovanci Diega Simeoneja izgubili veliko število točk zaradi neučinkovitosti, tokrat pa so bili pred vrati tekmečevega vratarja neusmiljeni. Na tekmi so sprožili deset strelov (tekmeci niti enega), pet žog pa je končalo za hrbtom Marka Dmitrovića. Ob koncu prvega polčasa je dvakrat zadel Angel Correa (42., 44.), v drugem pa sta mrežo srbskega vratarja napolnila še Yannick Carrasco (49.) ter Marcos Llorente, ki je zadel dvakrat (53., 68.).

S tem ima na vrhu prvenstvene razpredelnice Atletico zdaj 70 točk, sledita pa Real Madrid s 67 in Barcelona s 65. Kraljevi klub je obračun 33. kroga odigral v gosteh proti Getafeju in osvojil le točko. Vse skupaj bi se lahko končalo še huje za Madridčane, a je v 59. minuti s sijajno obrambo Enesu Unalu začetni izid ohranil belgijski vratar Thibaut Courtois, odlično pa je posredoval tudi v 79. minuti po preusmerjenem strelu Nemanje Maksimovića.

Dovolj je! Uefa odločno proti bogatašem, ki bi radi spremenili nogomet

Barcelona bo v okviru vnaprej odigranega 33. kroga Granado gostila šele 29. aprila, saj je v soboto zvečer osvojila pokalno lovoriko proti Athleticu Bilbau (4:0).

S pomembno zmago je v boju za naslov španskega prvaka ostala tudi Sevilla. Andaluzijci so namreč v San Sebastianu pri Real Sociedadu zmagali z 2:1 in na lestvici zasedajo četrto mesto s 64 točkami. Peti je Villarreal, ki je z visoko zmago v gosteh proti Levanteju (5:1) storil velik korak proti nastopu v prihodnji sezoni evropske lige.

1. Atletico Madrid  31  21   7   3   57:20  70
 2. Real Madrid      31  20   7   4   53:24  67
 3. Barcelona        30  20   5   5   69:26  65
 4. Sevilla          31  20   4   7   46:25  64
 5. Villarreal       31  12  13   6   48:34  49
 6. Betis            31  14   6  11   42:45  48
 7. Real Sociedad    31  12  11   8   48:33  47
 8. Granada          30  11   6  13   36:50  39